W bazie: 2255 gier, 6709 adresów, 60410 komentarzy, 279 serwisów, 2245 użytkowników, 2521 ocen

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Newsy:

Nowa odsłona serwisu!

Przedstawiamy nową odsłonę serwisu, graj.com.pl, który znacznie się rozrósł. Teraz znajdziecie tu także, poza katalogiem gier, wyszukiwarkę mp3 oraz kreskówki. W dziale z kreskówkami zaczynamy od 4 kultowych pozycji, ale błądźcie pewni, że na tym nie poprzestaniemy. Wkrótce uruchomione zostaną także działy z zabawnymi zdjęciami i filmikami.
więcej...

Najaktywniejsi:

  1 Seru   27
  2 michal   25
  3 adam   15
  kuba   15
  5 adaam   5

  więcej ...

Twórz katalog:

Gry On-Line:

Ostatnio Komentowane:

      
Hattrick
Hattrick Nazwa gry (Polska): Hattrick
Nazwa gry (Oryginalna): Hattrick
Kategoria: Gry Menedżerskie
Ocena użytkowników: 9.70/10
Ocena za grafikę: 9.00/10
Ocena za grywalność: 10.00/10
Ocena za rozbudowanie: 10.00/10
Ocena ogólna: 10.00/10      
Dodano: 20.12.2005      
Grano: 1395 razy     


Adresy (Dodaj adres):
Opis: Jeden z najlepszych piłkarskich menedżerów w internecie. Zrzesza największą ilość użytkowników z największej ilości państw (ponad 100). Gra jest dostępna w bardzo wielu językach, jest oczywiście język polski. Na początek musimy wypełnić podanie o przydzielenie nam drużyny. Wpisujemy tam nazwę oraz własne dane osobowe. Jeśli nie ma kolejki oczekujących zespół otrzymamy do 4 dni. Czasem tworzy się jednak dość długa kolejka oczekujących. Spowodowane jest to z tym, że w danym kraju w którym chcemy zagrać brakuje już miejsc. W takich wypadkach w następnym sezonie zostanie utworzona nowa liga w naszym kraju, jednak my się trochę naczekamy. Gdy dostaniemy już zespół możemy zalogować się na niego i rozpocząć zabawę. Zespół otrzymujemy najczęściej w najniższej lidze w naszym kraju. Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów w hattricku.

Na początku powinniśmy się zabrać za przeczytanie reguł, tam wszystko jest dokładnie omówione. Tutaj opiszę zasady hattricka (w skrócie HT) w dużym skrócie. Następnie powinniśmy zabrać się za wypełnienie Licencji Prezesa. Jest to ważne, ponieważ za ukończenie kolejnych jej etapów do kasy klubu wpływają niezbędne pieniądze. Bez kasiorki na początku jest nam bardzo ciężko. Na początku otrzymujemy 20 graczy. Wielu z nich, jednak do niczego się nie nadaje i powinniśmy ich od razu zwolnić, a na ich miejsce poszukać nowych zawodników. Posiadamy również własny stadion, który możemy rozbudowywać. Mamy własny klub kibica. Gdy nasz klub jest na fali mamy coraz więcej kibiców i co jasne coraz więcej ludzi na trybunach. Mecze ligowe rozgrywane są w niedzielę. W środy rozgrywane są mecze pucharowe oraz sparingi. Z początku nie będziemy grać w pucharze, ponieważ grają w nim drużyny z wyższych lig niż będziemy na początku. W każdej lidze znajduje się 8 zespołów, które grają każdy z każdym. Gramy zatem 14 tygodni, przerwa między-sezonowa trwa 2 tygodnie, a więc sezon trwa 16 tygodni. Po zakończeniu rozgrywek odbywają się spadki, awanse oraz dogrywana są baraże (nie we wszystkich klasach rozgrywkowych). Możemy kupować zawodników wystawianych na listę transferową, możemy też ich wystawiać. Nasz budżet jest ograniczony. Zawodników możemy kupować do momentu, gdy nasz dług przekroczy 800 tysięcy. Gdy nasz dług przekroczy 2 miliony mamy 5 logowań do HT, aby go zlikwidować. Od długu płacimy 5% odsetek, więc nie zawsze opłaca się go zaciągać. Posiadamy również szkółkę talentów, na którą możemy łożyć różne sumy pieniędzy. Tutaj ważna jest systematyczność. Nie możemy przestać lub zmniejszyć nakłady na szkołę, bo wtedy już w następnym tygodniu spadnie jej poziom. Talenty wyciągamy za każdym razem, gdy zmienia się kolejka (noc z soboty na niedzielę). Nie możemy się, jednak spodziewać, że zawsze będą to orły zwłaszcza na początku jak mamy niski poziom szkółki. Powinniśmy być zadowoleni, gdy 2-3 razy na sezon trafi nam się naprawdę dobry młodzik. Zatrudniamy również trenera oraz ustawiamy trening naszym zawodnikom. Najlepiej trenują młodzi zawodnicy. Każdy zawodnik ma swoje parametry, formę oraz doświadczenie. Skład na mecz musimy wystawić najpóźniej 15 minut przed jego rozpoczęciem. Myślę, że zasady HT zostały pokrótce omówione. Starałem się zahaczyć prawie o wszystko, ale to jest prawie niemożliwe. Hattrick to bardzo rozbudowane gra, trzeba na początku poświęcić trochę czasu, aby się w niej dobrze zorientować.

Jednym słowem gierka polega na dobrym zarządzaniu drużyną. Musimy odpowiednio rozporządzać naszymi pieniędzmi, umiejętnie dobierać taktykę, dobrać najlepszy dla naszych zawodników trening oraz wiele, wiele innych. Gra ma bardzo wiele możliwości. Zabawę powinniśmy zacząć od przeczytania reguł, ponieważ bez tego może się nam być ciężko zorientować, jednak nie dlatego że gra jest mało zrozumiała tylko za bardzo rozbudowana, by objąć wszystkie jej funkcje od razu. Jest również możliwość wykupienia dodatków do gry (Supportera), opłaca się to jednak graczom, którzy zorientowali się we wszystkich podstawowych funkcjach tej gry. Gdy komuś podoba się HT to Supporter staje się dodatkową, miłą zabawką.

(Michał)


Zaloguj się, aby oceniać !

Zaloguj się, aby komentować.
Wieczor22 Super gierka :D
10.09.2007 20:44
Wieczor22 Super gierka :D
10.09.2007 20:45

Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/kadra/ftp/fun/indexgry2.php on line 240