W bazie: 2255 gier, 6709 adresów, 60410 komentarzy, 279 serwisów, 2245 użytkowników, 2521 ocen

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Newsy:

Nowa odsłona serwisu!

Przedstawiamy nową odsłonę serwisu, graj.com.pl, który znacznie się rozrósł. Teraz znajdziecie tu także, poza katalogiem gier, wyszukiwarkę mp3 oraz kreskówki. W dziale z kreskówkami zaczynamy od 4 kultowych pozycji, ale błądźcie pewni, że na tym nie poprzestaniemy. Wkrótce uruchomione zostaną także działy z zabawnymi zdjęciami i filmikami.
więcej...

Najaktywniejsi:

  1 Seru   27
  2 michal   25
  3 adam   15
  kuba   15
  5 adaam   5

  więcej ...

Twórz katalog:

Gry On-Line:

Ostatnio Komentowane:

      
Szperacz
Szperacz Nazwa gry (Polska): Szperacz
Nazwa gry (Oryginalna): Szperacz
Kategoria: Logiczne
Ocena użytkowników: 0.00/10
Ocena za grafikę: 9.00/10
Ocena za grywalność: 7.00/10
Ocena za rozbudowanie: 7.00/10
Ocena ogólna: 7.50/10      
Dodano: 24.08.2006      
Grano: 1388 razy     


Adresy (Dodaj adres):
Opis: Plansza do gry ma wymiary 16x16 pól, na polach tych komputer układa wylosowane ze słownika wyrazy. Lista wyrazów ukrytych na planszy znajduje się w tabelce umieszczonej po jej prawej stronie, obok każdego wyrazu umieszczona jest cyfra oznaczająca ilość liter wchodzących w skład każdego z tych wyrazów. Zadaniem gracza jest odszukanie na planszy ukrytych słów, które mogą być ułożone w linii prostej: poziomo, pionowo oraz po przekątnych. Słowa mogą być ułożone zarówno od prawej do lewej jak i od lewej do prawej, z góry na dół jak i z dołu do góry oraz w każdym z kierunków po przekątnej. Słowa zaznacza się poprzez naciśnięcie i przytrzymanie lewego klawisza myszki na pierwszej literze słowa, przeciągnięciu myszki do ostatniej litery (zgodnie z kierunkiem przebiegu słowa) i zwolnieniu klawisza myszki. Jeśli zaznaczone słowo znajduje się na liście, litery wchodzące w jego skład zmieniają kolor na żółty i gracz otrzymuje punkty.

Rozgrywka polega na przechodzeniu na coraz to wyższe poziomy o coraz większym stopniu trudności. Na panelu obok planszy znajduje się liczba ukrytych słów oraz wymagana ilość procent słów znalezionych potrzebna do przejścia na wyższy poziom. Znajduje się tam także licznik czasu w jakim należy ukończyć dany poziom. Gracz ma 180 sekund na ukończenie pierwszego levelu, na każdy kolejny level dostaje o 5 % mniej czasu, tzn. Na drugi dostaje 180*95%, na trzeci 180*95%*95%, itd...

Punktacja obliczana jest następująco: za każde znalezione słowo gracz otrzymuje liczbę punktów równą liczbie liter które wchodzą w skład danego słowa. Jeśli gracz zdobędzie ilość słów wymaganą do skończenia poziomu, otrzymuje dodatkowo 50 punktów pomnożone przez numer poziomu. Za znalezienie wszystkich słów na danym poziomie, gracz otrzymuje dodatkowa premię 500 punktow. Po ukończeniu rozgrywki na danym poziomie, komputer zaznacza na planszy wszystkie słowa, które się na niej znajdowały, również te nie odkryte przez gracza.

Gra kończy się w momencie, gdy gracz nie jest w stanie znaleźć na planszy wymaganej ilości słów w ramach dostępnego limitu czasu.

(Michał)


Zaloguj się, aby oceniać !

Zaloguj się, aby komentować.

Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/kadra/ftp/fun/indexgry2.php on line 240