.
Southpark   Nazwa Oryginalna: Southpark
Nazwa Polska: Masteczko Southpark
Opis: South Park – amerykański serial animowany powstający od roku 1997. Autorami scenariuszy są Trey Parker i Matt Stone. Serial przedstawia przygody czterech ośmiolatków, mieszkających w małym amerykańskim górskim miasteczku South Park w stanie Kolorado. Wbrew powszechnym przekonaniom, miasteczko nie jest wytworem wyobraźni twórców serialu – w Kolorado naprawdę znajduje się miasteczko South Park, znane głównie z wydobycia złota w XVIII wieku. Część istniejących lokalizacji zostało "zaadaptowanych" do serialu. Serialowy South Park został wzbogacony, m.in. o znajdujący się w pobliżu czynny wulkan Evanston.

Serial od początku wzbudza kontrowersje, ponieważ wyszydza społeczności, mniejszości, poszczególne jednostki, zjawiska, zachowania itp. Często poruszane są kwestie religijne i polityczne, co przysparza serialowi wrogów wśród polityków i osób powiązanych z Kościołem. Wyszydzanie jest komentarzem twórców bieżących wydarzeń na świecie (np. ataków terrorystycznych czy zainteresowania świata Pasją Mela Gibsona), przez co serial zachowuje aktualność.


Odcinki:
Analna Sonda Cartmana Tytuł kreskówki (Polska): Analna Sonda Cartmana
Tytuł kresków (Oryginalny): Cartman Gets An Anal Probe
Ocena: 6.75
Wyświetlono: 19681 razy
Komentarzy: 8
Numer odcinka: 1x1
Dodano: 06.05.2007
Opis: Pierwszy odcinek kultowej kreskówki, w którym poznajemy bohaterów. Cartmana odwiedza UFO i instaluje w jego tyłku olbrzymią rozkładaną kamerę. Przybysze porywają także brata Kyle’a – małego Ike i chłopcy próbują go ratować. Okazuje się, że obcy za najinteligentniejsze istoty na Ziemi uznają... krowy.


Tłucznik 4000 Tytuł kreskówki (Polska): Tłucznik 4000
Tytuł kresków (Oryginalny): Weight Gain 4000
Ocena: 5.50
Wyświetlono: 19674 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x2
Dodano: 06.05.2007
Opis: Cartman wygrywa literacki konkurs przyrodniczy (oczywiście dzięki plagiatowi) i ma otrzymać nagrodę, którą wręczy mu przed kamerami telewizyjnymi sama Kathie Lee Gifford. Cartman aby dobrze się zaprezentować postanawia zostać pakerem i w tym celu zjada ogromne ilości odzywki Tłucznik 4000. Pan Garrison w zemście za porażkę sprzed alt chce zastrzelić znaną gwiazdę.


Wulkan Tytuł kreskówki (Polska): Wulkan
Tytuł kresków (Oryginalny): Volcano
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 19672 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x3
Dodano: 06.05.2007
Opis: Czwórka bohaterów jedzie z wujkiem Jimbo na polowanie. Okazuje się, że jest to strzelanie z grubej amunicji do zupełnie bezbronnych zwierząt co powoduje rozterki moralne Stana. Kenny nie ma takich zahamowań i szybko staje się ulubieńcem wujka Jimbo. Tymczasem uaktywnia się znajdujący się pobliżu wulkan i grozi miastu zagładą. Sytuację ratuje ojciec Stana – geolog. W okolicy grasuje także Bary Kuper, który zamiast jednej dłoni ma... nać selera, a zamiast nogi... Patricka Duffy.


Wycieczka łodzią wielkiego geja Ala Tytuł kreskówki (Polska): Wycieczka łodzią wielkiego geja Ala
Tytuł kresków (Oryginalny): Big gay Al's boatride
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 19668 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x4
Dodano: 13.06.2007
Opis: Stan ma nowego psa, który okazuje się gejem. Próbuje zmienić przyzwyczajenia swojego podopiecznego, ale wszystkie wysiłki spalają na niczym. Tymczasem szkolna drużyna rugby ma przed sobą mecz z dużo silniejszym rywalem. Pies Stana – szparek zaginął i odnajduje się na łodzi Wielkiego Geja Ala. Podczas gdy drużyna Stana przegrywa swój mecz Stan uczy się historii homoseksualizmu.


Słoń kocha się ze świnią Tytuł kreskówki (Polska): Słoń kocha się ze świnią
Tytuł kresków (Oryginalny): An Elephant Makes Love To A Pig
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 19668 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x5
Dodano: 13.06.2007
Opis: Stan ma problemy rodzinne. Jest dotkliwie bity przez... własną siostrę, więc dodatkowo staje się pośmiewiskiem kolegów. Tymczasem nauczyciel jako pracę domową prosi o przeprowadzenie eksperymentu genetycznego. Nasi czterej nierozłączni bohaterowie próbują skrzyżować słonia Kyle’a ze świnką Cartmana. Ich rywale przy pomocy ojca – naukowca klonują Stana. Eksperyment się nie udaje i powstaje ogromny mutant, który mści się na siostrze Stana i... demoluje całe miasto.


Śmierć Tytuł kreskówki (Polska): Śmierć
Tytuł kresków (Oryginalny): Death
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 19670 razy
Komentarzy: 1
Numer odcinka: 1x6
Dodano: 15.06.2007
Opis: Dziadek Stana chce umrzeć, ale śmierć nie chce po niego przyjść. Dziadek prosi Stana żeby go zabił, gdyż sam jest za stary i nie da rady popełnić samobójstwa, ale wnuk go nie słucha. „Co się porobiło z tą amerykańską młodzieżą, dzieci nie chcą nawet zabić własnego dziadka”. W końcu śmierć przychodzi, ale jej celem jest... Kenny. Tymczasem mama Kyla przez przypadek zobaczyła w telewizji kawałek serialu „Terrence and Philip” i rozpoczęła wielką kampanię mającą na celu usunięcie serialu z telewizji.


Zapalenie spojówek Tytuł kreskówki (Polska): Zapalenie spojówek
Tytuł kresków (Oryginalny): Pinkeye
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 19662 razy
Komentarzy: 3
Numer odcinka: 1x7
Dodano: 15.06.2007
Opis: Halloween w South Park. Przez wypadek w kostnicy ciało zabitego Kennego odżywa i przeradza się w Zombie, które kąsząc ludzi także ich zaraża. Lekarze objawy – brak tętna, brak oddechu, zatrzymana akcja serca i lepkość oczu odczytują jednoznacznie – jest to... zapalenie spojówek. Stan wystawiony do wiatru przez swoją dziewczynę „wygrywa” konkurs na najgłupszy kostium.


Damian Tytuł kreskówki (Polska): Damian
Tytuł kresków (Oryginalny): Damien
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 19674 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x8
Dodano: 15.06.2007
Opis: Syn samego szatana dołącza do klasy, w której uczą się Stan, Kyle, Kenny i Cartman. Oczywiście staje się klasowym odrzutkiem, którego nikt nie lubi, ale który potrafi nieźle narozrabiać. Tymczasem szatan wyzywa Jezusa na bokserski pojedynek, którego stawką jest panowanie nad światem. Mieszkańcy South Park widząc różnicę w tężyźnie fizycznej rywali nie wierzą w zwycięstwo Jezusa. Tylko jedna osoba postawiła na niego w zakładach bukmacherskich.


Głodny Marvin Tytuł kreskówki (Polska): Głodny Marvin
Tytuł kresków (Oryginalny): Starvin' Marvin
Ocena: 4.50
Wyświetlono: 19669 razy
Komentarzy: 2
Numer odcinka: 1x9
Dodano: 15.06.2007
Opis: Stan, Kyle, Kenny i Cartman zachęceni telewizyjną reklamą wysyłają 5 dolarów na głodujące w Afryce dzieci by dostać w nagrodę zegarek. Przez pomyłkę wysłano im... małego Etiopijczyka, który szybko staje się ulubieńcem chłopców. Niestety gdy dowiadują się o tym szkolni nauczyciele powiadamiają władze, które chcą odesłać Marvina do domu. Tymczasem po mieście zaczynają grasować... zmutowane dziękczynne Indyki.


Pan Hankey, świąteczne gówienko Tytuł kreskówki (Polska): Pan Hankey, świąteczne gówienko
Tytuł kresków (Oryginalny): Mr. Hankey, the Christmas Poo
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 19679 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x10
Dodano: 17.06.2007
Opis: Święta Bożego narodzenia w South Park. Klasa przygotowuje tradycyjne przedstawienie o narodzinach Jezusa. Sielsko, ale... wszystko jak zwykle psuje mama Kyle. Rodzice Kyla są Żydami i mama Kyla domaga się równouprawnienia w szkole. Kończy się to tym, że zabronione są wszystkie katolickie symbole świąt. Tymczasem Kyla nawiedza... Pan Hankey, świąteczne gówienko, które usiłuje przywrócić prawdziwego ducha świąt. Jest to też pierwszy odcinek, w którym... zresztą zobaczcie sami.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >> ... 31

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu