.
Avatar   Nazwa Oryginalna: Avatar
Nazwa Polska: Avatar
Opis: Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie ludzi, niezwykłych zwierząt i duchów. Świat podzielony jest na 4 narody: Plemię Wody, Królestwo Ziemi, Nomadów Powietrza i Naród Ognia. W każdym z narodów żyją magowie: wody, ziemi, powietrza i ognia – ludzie zdolni władać ich naturalnym żywiołem, który jest połączeniem konkretnych sztuk walki z elementami mistycznymi. Są 4 typy magii: Magia Wody, Magia Ziemi[1], Magia Ognia, Magia Powietrza.

W każdym pokoleniu istnieje jedna osoba, która jest zdolna władać wszystkimi 4 elementami zwana Awatarem. Jest to ludzka reinkarnacja ducha wszechświata. Po swojej śmierci Awatar reinkarnuje się w kolejnej nacji w Cyklu, symbolizującym pory roku: zima dla wody, wiosna dla ziemi, lato dla ognia i jesień dla powietrza. Zgodnie z legendą, Awatar musi nauczyć się władać wszystkimi żywiołami w podanym porządku, poczynając od swojego „ojczystego”. Najtrudniejsze dla Awatara jest okiełznanie żywiołu przeciwnego do jego wrodzonego, gdyż symbolizują one całkowicie odmienne style walki i doktryny. Przeciwieństwem Magii Ognia jest Magia Wody, a Magii Ziemi – Magia Powietrza. Awatar posiada obronny mechanizm, pozwalający mu na wykorzystanie całej wiedzy i umiejętności swoich poprzednich wcieleń. Jest to tak zwany Stan Awatara, w którym Awatar jest w stanie połączyć siły wszystkich swoich poprzednich żyć. Wchodząc w ten stan, oczy, usta (i tatuaże w przypadku Powietrznych Nomadów) zaczynają świecić, co symbolizuje skupienie energii poprzednich inkarnacji w ciele Awatara. Jednak jeżeli będąc w Stanie Awatar zostanie zabity, cykl reinkarnacji zostanie przerwany i Awatar przestanie istnieć. Przez wieki Awatar utrzymywał pokój pomiędzy wszystkimi 4 nacjami. Służył również za pomost pomiędzy realnym światem, a Światem Duchów – domem niezmaterializowanych duchów całego świata.

100 lat przed akcją serialu, Aang, 12-letni mag powietrza z Południowej Powietrznej Świątyni, dowiaduje się, że jest kolejną inkarnacją Awatara. Zazwyczaj Awatar dowiadywał się prawdy o sobie w wieku 16 lat, jednak mnisi, mając na względzie wiszącą w powietrzu wojnę, chcą by Awatar jak najszybciej przywrócił równowagę w świecie. Niedługo po tym decydują się odseparować Aanga od jego mistrza Gyatso i wysłać do do Wschodniej Świątyni, by tam dokończył swój trening.

Zdezorientowany, przerażony nowinami i ciążącą na nim odpowiedzialnością ucieka z domu na grzbiecie swojego latającego bizona – Appy. Podczas podróży przez południowy ocean niespodziewany sztorm spycha Appę pod wodę. Nieświadomie Aang wkracza w Stan Awatara i używa kombinacji Magii Powietrza i Wody, by chronić siebie i Appę, tworząc kulę powietrza otoczoną lodem. Kula zapewnia im dopływ tlenu i ochronę przed burzą, aż do jej zakończenia. Jednak sztorm przenosi ich w pobliże bieguna południowego gdzie zamarzają w górze lodowej.

Akcja serialu rozpoczyna się sto lat później, kiedy Naród Ognia jest bliski zwycięstwa w globalnej wojnie. Wszyscy Powietrzni Nomadowie zostali zabici przez armię ognia. Wodne Plemiona znajdują się w trudnej sytuacji. Południowe Plemię pozostawia swoich najbliższych bezbronnych wysyłając wszystkich mężczyzn na wojnę, podczas gdy ukryte za potężnymi fortyfikacjami Północne Plemię ogranicza się do obrony. Jedyną prawdziwą zaporą przed wrogiem jest Królestwo Ziemi, jednak Naród Ognia systematycznie i z uporem atakuje jego granice, z każdym kolejnym rokiem zwiększając swoją szansę na zwycięstwo. Dwoje nastolatków z Południowego Plemienia – Katara, początkująca mag wody i jej brat Sokka, wojownik i opiekun plemienia – odnajdują i uwalniają Aanga i Appę z lodowca. Aang szybko odkrywa przerażającą prawdę, o tym, co działo się podczas jego nieobecności. Tego roku kiedy zniknął, Lord Sozin wykorzystał nieobecność Awatara i przelot zwiększającej siłę Narodu Ognia komety (nazwaną Kometą Sozina na cześć Lorda), by wypowiedzieć wojnę pozostałym narodom. Z niedowierzaniem Aang przyjmuje wiadomość, że swój podbój Naród Ognia zaczął od szturmu na Powietrznych Nomadów. Wszystkie Powietrzne Świątynie zostały zniszczone, w nadziei przerwania cyklu reinkarnacji Awatara, zamiast tego czyniąc Aanga ostatnim Powietrznym Nomadem.

Obowiązkiem Aanga jako Awatara jest odbudowanie harmonii i pokoju pomiędzy 4 narodami. Razem z nowymi przyjaciółmi, Katarą i Sokką, latającym lemurem Momo, oraz poznaną dużo później niewidomą Toph(bandytką), która jest Magiem Ziemi, przemierza świat na grzbiecie Appy, by okiełznać wszystkie 4 żywioły. W wykonaniu zadania przeszkadza mu wygnany Książę Zuko, dla którego złapanie Awatara jest biletem powrotnym do domu. Z czasem na jego drodze stanie również Azula, zwodnicza i płomienna siostra Zuko.

W normalnych okolicznościach trening Awatara w okiełznaniu wszystkich żywiołów trwa lata, jednak Aang musi posiąść tę umiejętność i pokonać Lorda Ozai przed końcem lata, gdyż wtedy to ma powrócić Kometa Sozina, która da Lordowi Ozai i innym Magom Ognia siłę do wygrania tej wojny. Jeśli do tego dojdzie nawet Awatar ze swoją pełną mocą nie będzie w stanie przywrócić równowagi na świecie.


Odcinki:
Pustynia Tytuł kreskówki (Polska): Pustynia
Tytuł kresków (Oryginalny): The Desert
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20421 razy
Komentarzy: 1
Numer odcinka: 2x11
Dodano: 11.07.2010
Opis: Aang, Katara, Sokka i Toph zostają sami na pustyni bez Appy, który został porwany, Sokka ma przywidzenia od soku z kaktusa, a Zuko i jego stryj wybierają się do Ba Sing Se.


Wężowa grobla Tytuł kreskówki (Polska): Wężowa grobla
Tytuł kresków (Oryginalny): The Serpent’s Pass
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20438 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x12
Dodano: 11.07.2010
Opis: Przyjaciele żeby dostać się do wielkiego miasta Ba Sing Se muszą przejść przez "wężową groble".


Wiertło Tytuł kreskówki (Polska): Wiertło
Tytuł kresków (Oryginalny): The Drill
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20426 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x13
Dodano: 11.07.2010
Opis: Aang i reszta spotykają przed murami miasta wielkie wiertło narodu ognia które zmierza w strone Ba Sing Se, muszą uratować miasto przed nim.


Miasto murów i tajemnic Tytuł kreskówki (Polska): Miasto murów i tajemnic
Tytuł kresków (Oryginalny): City of Walls and Secrets
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20426 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x14
Dodano: 11.07.2010
Opis: Przyjaciołom udaje się dostać do miasta, próbują też dostać sie do króla Ba Sing Se aby przekazać mu bardzo ważną wiadomość na temat narodu ognia, jednak to nie jest takie proste.


Opowieści z Ba Sing Se Tytuł kreskówki (Polska): Opowieści z Ba Sing Se
Tytuł kresków (Oryginalny): Tales of Ba Sing Se
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20431 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x15
Dodano: 11.07.2010
Opis: Odcinek opowiada z osobna o dniu każdego z bohaterów.


Przygody Appy Tytuł kreskówki (Polska): Przygody Appy
Tytuł kresków (Oryginalny): Appa’s Lost Days
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20425 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x16
Dodano: 11.07.2010
Opis: Odcinek opowiada o przygodach Appy od jego porwania na pusty aż do Ba Sing Se, gdzie zostaje porwany przeż Long Fenga.


Jezioro Laogai Tytuł kreskówki (Polska): Jezioro Laogai
Tytuł kresków (Oryginalny): Lake Laogai
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20427 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x17
Dodano: 11.07.2010
Opis: Przyjaciele spotykają Jeta, który opowiada im o miejscu, w którym przeprowadza się "pranie mózgu", Aang pomyślał, że znajdzie tam Appe. Pod koniec Appa zostaje znaleziony.


Król Ziemi Tytuł kreskówki (Polska): Król Ziemi
Tytuł kresków (Oryginalny): The Earth King
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20425 razy
Komentarzy: 1
Numer odcinka: 2x18
Dodano: 11.07.2010
Opis: Przyjaciele próbują udowodnić Królowi ziemi, że Long Feng go zdradza.


Guru Tytuł kreskówki (Polska): Guru
Tytuł kresków (Oryginalny): The Guru
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20426 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x19
Dodano: 11.07.2010
Opis: Aang dowiaduję się o guru, który będzie w stanie nauczyć go kontrolować Stanem Awatara.


Rozdroża przeznaczenia Tytuł kreskówki (Polska): Rozdroża przeznaczenia
Tytuł kresków (Oryginalny): The Crossroads of Destiny
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20429 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x20
Dodano: 11.07.2010
Opis: Katara i Zuko zostają uwięzieni w lochach pod Ba Sing Se, z tego powodu Iroh, Aang, Toph i Sokka połączają siły i próbują ich uwolnić. Pod koniec Zuko porzuca stryja i przyłącza sie do Azuli. Azula i Zuko walczą z Katarą i Aangiem. Na końcu odcinka Aang zostaje pod czas stanu awatar postrzelony piorunem przez Azulę.
1   2   3   4   5   6   7  

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu