.
Dragon Ball   Nazwa Oryginalna: Dragon Ball
Nazwa Polska: Dragon Ball
Opis: Dragon Ball jest to opowieść o smoczych kulach i chłopcu imieniem Goku, który niegdyś spotkał dziewczynkę imieniem Bulma i w tym momencie zaczyna się cała przygoda. Tytułowe kule z początku spełniające jedno życzenie posiadacza, a z czasem 3 stają się przyczyną wszystkich nieszczęść jak i pięknych momentów. Dzięki kulom spotkało się wielu późniejszych przyjaciół, których przyjaźń doprowadziła do pokonania zła, które często było wywoływane właśnie przez Smocze Kule. Na samym początku Goku modlił się do kuli, a pod koniec serialu animowanego wszystkie siedem kul stało się jego częścią. Przez cały ten czas Goku od małego chłopca do mężczyzny zmienił wiele w podejściu reszty bohaterów, a w tym czasie sam niewiele (lub nawet wcale) się nie zmienił.


Odcinki:
Niech Żyje Pan Młody Tytuł kreskówki (Polska): Niech Żyje Pan Młody
Tytuł kresków (Oryginalny): Vive Le Marie
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x31
Dodano: 12.06.2007
Opis: Ptak, który odleciał z kryształową kulą zmierza w kierunku wioski, w której osiedlił się niegdyś piekielny władca, ale teraz bardzo miły szef wioski Szatanus ze swoją córką Chi Chi, której niegdyś Goku obiecał, że weźmie ją na ślubny kobierec (choć sam wojownik na razie nie zdaje sobie z tego sprawy). Starsza kobieta przepowiedziała, że Goku zbliża się do wioski, a więc Szatanus postanowił przygotować wesele. Upolował na nie pterodaktyla, który wcześniej zjadł ptaka wraz z kryształową kulą. Teraz w stronę jego domu zmierza nie tylko kogu, ale również Król Pilaf i Półkownik Srebrny ze swoją armią. Pierwszy do wioski Szatanusa dotarł Pilaf swoim ogromnym statkiem. Wszyscy mieszkańcy wioski pomyśleli, jednak że to Goku, co przebiegły Pilaf zamierza wykorzystać. Przebrał, jednak ze swoich podwładnych za Goku i wysiadł ze statku podając się ze przyjaciela przyszłego Pana Młodego, dzięki czemu w spokoju będzie mógł uczestniczyć w weselu i spróbować poszukać kryształowej kuli. Tymczasem Goku zatrzymał się po drodze przy jabłoni, by się najeść, a przy niej spotkał Chi Chi, z którą właśnie miał się ożenić. W wiosce wszyscy czekają na Chi Chi, ponieważ bez niej wesele się nie może rozpocząć. Pilaf odkrywa, że kula znajduje się gdzieś ogromnej pieczeni, którą jednak zamierza zjeść Szatanus. Pilaf powiedział, jednak Szatanusowi że Goku (a właściwie jego sługa) chce się zamienić talerzami na znak przyjaźni. W tym momencie do wioski wkracza Armia Czerwonej Wstęgi, która rozpoczyna ostrzał budynku i pojmuje Szatanusa. Tymczasem Pilaf poszukuje kuli w pieczeni i udaje mu się z nią odlecieć. Goku i Chi Chi zauważają dym unoszący z wioski i lecą do niej na magicznej chmurce.


20000 Mil Pustynnej Podróży Tytuł kreskówki (Polska): 20000 Mil Pustynnej Podróży
Tytuł kresków (Oryginalny): 20000 Lieues Sous Les Sables
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x32
Dodano: 13.06.2007
Opis: Goku i Chi Chi przylatują do wioski Szatanusa, która jest doszczętnie zniszczona. W dwójkę pokonują bez problemu żołnierzy Czerwonej Wstęgi, którzy zostali jeszcze w wiosce i uwolnili Szatanusa. Po chwili rozmowy zorientowali się, że wcześniej gdy Goku był w wiosce to tylko ktoś się za niego podszywał, a prawdy Son Goku przybył dopiero teraz. Po obfitym posiłku Goku wyruszył w pogoń za oddalająca się kryształową kulą, podążali za nią również jednak żołnierze Czerwonej Wstęgi z Półkownikiem Srebrnym na czele. Pilaf ze swoim statkiem zniknął, jednak na środku pustyni. Miał, jednak ze sobą kryształową kulę, co go zgubiło. Radary Czerwonej Wstęgi i Goku wskazały miejsce na pustyni, gdzie była kula i w końcu odkryli podziemną bazę Pilafa. Po tym jak baza została ostrzelana Pilaf próbował uciec swoim statkiem, jednak został on zniszczony i wybuchnął. W tym momencie znajdował się na jego ścianie Goku, który chciał się do niego dostać i odebrać Pilafowi kulę. Goku wezwał swoją magiczną chmurkę, jednak czy zdążyła na czas?


Legenda O Smoku Tytuł kreskówki (Polska): Legenda O Smoku
Tytuł kresków (Oryginalny): La Legende Du Dragon
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x33
Dodano: 13.06.2007
Opis: Goku cudem uniknął śmierci po wybuchu statku Pilafa, jednak teraz wyrusza w miejsce gdzie radar wskazuje kolejną kryształową kulę. Po drodze jak zwykle zatrzyma się, żeby coś przekąsić. Tymczase Generał Armii Czerwonej Wstęgi wysyła Półkownika Srebrnego po kolejną kryształową kulę – tą samą po którą zmierza Son Goku. Radar Armii Czerwonej Wstęgi jest jednak dużo mniej dokładny i muszą przeszukać oni cały las, ponieważ nie mają dokładnych danych. Gdy Goku zasnął kryształową kulę znalazły małpy i bawią się nią. Pierwsi na nie trafili żołnierze Armii Czerwonej Wstęgi i chcą je unieszkodliwić. Zaczynają do nich strzelać, ale w porę pojawia się Goku i pokazuje żołnierzom swoją siłę. Małpy, które niosły kule przez strzał Półkownika Srebrnego spadały w przepaść, w porę złapał je jednak Goku, ale kula wpadła do strumienia... Tymczasem u Genialnego Żółwia ciężko trenuje Krillan i zastanawia się, czy przy pomocy kryształowych kul byłby silniejszy od Goku. Genialny Żółw opowiedział również legendę o smoku i powstaniu siedmiu kryształowych kul, które połączone razem mają olbrzymią moc.


Generał Nie Żartuje Tytuł kreskówki (Polska): Generał Nie Żartuje
Tytuł kresków (Oryginalny): Le General En Chef Ne Plaisante Pas
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 1
Numer odcinka: 1x34
Dodano: 13.06.2007
Opis: Kryształowa kula wpadła do strumyka i Goku chce od razu wyruszyć na jej poszukiwanie. Małpy, które obronił nie chcą żeby odchodził, a do tego rozpętała się burza. Goku postanowił przespać się w lesie – poszukiwania musiała przerwać również Armia Czerwonej Wstęgi. Rano Goku poleciał na swojej magicznej chmurce do miejsca, w którym znajdowała się kula i bez trudu ją odnalazł. Była to jednak pięciogwiazdkowa kula, a on szuka czterogwiazdkowej –tej, którą otrzymał od swojego dziadka. Postanawia zabrać, jednak również tą ponieważ zaatakowali go żołnierze Czerwonej Wstęgi i byli dla niego bardzo niemili. Gdy Goku odlatywał już do miejsca, gdzie znajduje się kolejna kryształowa kula jego chmurkę zestrzelił i zniszczył Półkownik Srebrny. Dochodzi do „walki” między Goku, a Półkownikiem Srebrnym. Młody wojownik pokonał, jednak swojego przeciwnika bez najmniejszego trudu, choć nie chciał walczyć i cały czas w rękach trzymał swój tobołek. Nie miał już teraz magicznej chmurki, ale skorzystał z kapsuł – wystrzelił samolot i robota, który był jego pilotem. Kolejna kula znajduje się na północy, gdzie panują bardzo niskie temperatury. Robot zamarzł i samolot się rozbił. Skostniały Goku ubrany tylko w strój wojownika nie był zdolny się poruszać – był nieprzytomny i zamarznięty na kostkę lodu. Odnalazła go, jednak miejscowa dziewczynka, która ciągnie go przez las... Rozbity samolot odnaleźli żołnierze Czerwonej Wstęgi (Goku znajduje się teraz w strefie Generała Białego). Znaleźli jednak tylko robota, ale trafili również na ślad dziewczynki i Goku, którym zamierzają podążać.


Goku Na Dalekiej Północy Tytuł kreskówki (Polska): Goku Na Dalekiej Północy
Tytuł kresków (Oryginalny): SanGoku Dans Le Grand Nord
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20708 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x35
Dodano: 13.06.2007
Opis: Nieznana dziewczyna dalej ciągnęła Goku przez las, a ich tropem szła Armia Czerwonej Wstęgi. Rozpoczęła się zamieć i pomimo tego, że dziewczynce było bardzo ciężko nie chciała zostawić Goku – którego na dodatek w ogóle nie znała. Jak się okazało była ona bardzo miła, przywlokła go do swojego domu, gdzie wraz z mamą się z nim zaopiekowała. Zamieć na szczęście przeszkodziła w pogoni Armii Czerwonej Wstęgi, ponieważ całkowicie zatarła ślady. Goku po chwili odzyskał przytomność. Do domu przybywają żołnierze Czerwonej Wstęgi, których Goku ku zdziwieniu dziewczynki i jej mamy pokonał bez problemu. Dziewczynka podarowała mu swoje ubranie, ponieważ Goku nie wytrzymał w swoim wojowniczym stroju tak niskich temperatur. Wskazano mu również kwaterę główną Generała Białego – znajduje się ona w żelaznej wieży. Po drodze do wieży Goku bez trudu okłada żołnierzy Czerwonej Wstęgi i od razu za pomocą magicznego kija wskoczył na taras znajdujący się mniej więcej w połowie wieży. Generał Biały jest jednak pewny, że nie będzie miał problemu z pokonaniem Goku chociaż Półkownik Srebrny mu uległ oraz jego żołnierze nie są w stanie go zatrzymać.


Pojedynek Z Sierżantem Metalikiem Tytuł kreskówki (Polska): Pojedynek Z Sierżantem Metalikiem
Tytuł kresków (Oryginalny): Le Combat Du Sergent Metallique
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20703 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x36
Dodano: 13.06.2007
Opis: Goku dotarł już do żelaznej wieży, gdzie kwaterę główną ma Generał Biały. Na drugim piętrze spotkał on czterech przeciwników, których pokonanie nie sprawiło mu jednak żadnego kłopotu. Na trzecim piętrze przyszło mu się, jednak zmierzyć z ogromnym Sierżantem Metalikiem. Początek walki był sprzyjający dla Goku, jednak po jego ciosach Metalik podnosił się i nie było widać u niego jakiś większych obrażeń. Później zadał mocny cios Goku i wystrzelił w niego rakietę, jednak młody wojownik zdążył zrobić unik i za moment zastosować błyskawicę Kamehama, po której Metalik stracił głowę. Jak się okazało strażnik trzeciego piętra żelaznej wieży jest robotem. Goku znowu otrzymał mocny cios pięścią metalika, a następnie został przygnieciony butem i kopnięty wprost na ścianę. Metalik stał dalej na nogach nawet gdy został przedziurawiony magicznym kijem Goku, jednak na szczęście robotowi skończyły się baterię i walka została zakończona, a Goku powędrował na czwarte piętro, które jest bronione przez Ninję Przenikacza.


Wejście Ninji Przenikacza Tytuł kreskówki (Polska): Wejście Ninji Przenikacza
Tytuł kresków (Oryginalny): Ninja Murazaki Fait Son Entree
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20706 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x37
Dodano: 13.06.2007
Opis: Goku pokonał Sierżanta Metalika i dotarł na czwarte piętro strzeżone przez Ninję Przenikacza. Na początku było tam ciemno, ale pomimo to ktoś zaatakował Goku. Po chwili sufit został nieco podniesiony i wdarło się do pomieszczenia światło – okazało się, że jest tam cały las. Ninja przenikacz cały czas był poza zasięgiem wzroku Goku, ale mówił do niego – stwierdził, że nie może się mu pokazać, wtedy musiałby go zabić. Przenikacz zaszedł Goku od tyłu, jednak ten się w porę zorientował i zrobił unik. Potem Ninja skakał w bardzo szybkim tempie dookoła młodego wojownika, jednak ten pomimo to zdołał go trafić kamieniem. Następnie zabawili się w małą grę, Goku miał policzyć do 30, a tymczasem Przenikacz miał się tak schować, by Goku go nie mógł znaleźć. Nasz mały przyjaciel miał problemy z doliczeniem do 30, jednak w końcu mu się udało i rozpoczął szukanie przeciwnika. Był on na dnie koryta z wodą, a oddychał przez rurkę bambusową, do której Goku wlał wrzącą wodę i poparzył przeciwnika. Teraz pojedynkowali się na szybkość i znowu górą Goku, który wyprzedził Przenikacza. Ninja Przenikacz po tym zakomunikował, że zaczną prawdziwą walkę. Szybko Goku magicznym kijem przeciął jego podobno niezniszczalny miecz. Wtedy Przenikacz zaproponował walkę na gołe pięści na co Goku przystał. Strażnik wieży okazał się jednak oszustem i rzucił w niego metalowym bumerangiem – Goku zrobił unik, jednak nie wiedział, że ta broń zaraz wróci i został trafiony w tył głowy. Czyżby Songo przegrał?


Pięciu Na Jednego Tytuł kreskówki (Polska): Pięciu Na Jednego
Tytuł kresków (Oryginalny): Cinq Murazakis Contre SanGoku
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20705 razy
Komentarzy: 3
Numer odcinka: 1x38
Dodano: 13.06.2007
Opis: Goku został trafiony w głowę ostrą bronią Ninji Przenikacza, który jest pewny, że już odniósł zwycięstwo. Nie raz się już jednak okazało, że Songo ma niezwykle twardą głowę i tak też stało się teraz, ponieważ po chwili młody wojownik odzyskał przytomność i był w stanie kontynuować walkę. Ninja Przenikacz zaczął uciekać i w specjalnie paletkach, które umożliwiły mu chodzenie po wodzie przekroczył rzekę, w której pływało pełno piranii. Był pewny, że tym razem załatwił swojego przeciwnika na dobre i nie dostanie się on na kolejne piętro. Ku jego zaskoczeniu Goku po prostu...przeskoczył nad rzeką i stanął tuż obok niego. W tym wypadku Przenikacz użył techniki rozmnożenia, teraz Songo musiał walczyć z pięcioma przeciwnikami. Początkowo myślał, że to tylko złudzenie, a prawdziwy jest tylko jeden przez co trochę oberwał, jednak gdy sam Ninja Przenikacz mu wyjaśnił na czym polega jego technika Goku szybko rozprawił się z czterema klonami i na powrót na polu walki zostali tylko Songo i Ninja Przenikacz. Zaczął on znów uciekać, tym razem po schodach na platformę, na której znajdowała się klatka. Wypuścił on z niej ogromnego robota Numer 8, któremu rozkazał zabicie Goku.


Robot O Wielkim Sercu Tytuł kreskówki (Polska): Robot O Wielkim Sercu
Tytuł kresków (Oryginalny): Le Robot Au Grand Coeur
Ocena: 7.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x39
Dodano: 13.06.2007
Opis: Ninja Przenikacz wypuścił z klatki ogromnego i potwornie silnego robota Numer 8, który od razu pokazał swoje możliwości rozkuwając bez większego problemu swoje łańcuchy. Przenikacz rozkazuje mu zabić Goku, jednak robot odmawia, gdyż jak się okazuje ma on duszę oraz serce i jest bardzo pokojowo nastawiony. Nie zgodził się wypełnić rozkazu nawet gdy Przenikacz zagroził, że zdetonuje bombę znajdującą się w jego głowie. Na szczęście Goku w porę zdążył wytrącić z ręki Ninji detonator i uderzyć go tak mocno, że wreszcie przestał się odzywać. Goku szybko powędrował na kolejne piętro, gdzie trafiła go niemiła niespodzianka. Znajdował się tam mały labirynt, z którego długo nie mógł znaleźć wyjścia. Można z niego było wyjść dwoma drogami, jednak była tam ruchoma ściana, którą Generał Biały przesuwał, gdy ktoś zbliżał się do jednego z wyjść. Goku o tym nie wiedział i bardzo długo błądził po labiryncie tracąc masę sił. Na pomoc przybył mu, jednak Numer 8, któremu Songo wcześniej uratował życie. Odkrył on tajemnicę labiryntu Generała Białego i obaj zdołali się z niego wydostać. Według numeru 8 szef wioski, którego więzi Generał Biały i którego chce uwolnić Goku znajduje się w celi na piątym piętrze, jednak Numer 8 nie wie jak dotrzeć na to piętro. Dlatego idą oni do komendanta żelaznej wieży, który ma im pomóc w dotarciu do tego piętra. Generał Biały jest jednak bardzo przebiegły, gdy obaj stanęli w jego pokoju w odpowiednim miejscu uruchomił on zapadnię. Numer 8 i Goku zaczęli spadać i spadać w dół choć byli już tak blisko celu.


Obrzydliwa Bestia Tytuł kreskówki (Polska): Obrzydliwa Bestia
Tytuł kresków (Oryginalny): La Bete Immonde
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x40
Dodano: 13.06.2007
Opis: Goku z robotem Numer 8 zostali złapani w pułapkę na ostatnim piętrze wieży. Generał Biały uruchomił zapadnię, po której oboje spadli na piąte piętro pod ziemią, na którym znajdować się straszliwy potwór Błotniak, któremu Generał Biały rozkazał pożreć obu „gości”. Goku próbował z nim walczyć, jednak nie skutkowały żadne metody, jego ciosy nie robiły na nim żadnego wrażenie, a falę Kamehama po prostu stłumił brzuchem. W końcu Songo wpadł na genialny pomysł żeby zrobić dziurę w ścianie przez co w pomieszczeniu zrobiło się bardzo zimno, a Błotniak zrobił się twardy jak skała dzięki czemu Goku jednym ciosem rozwalił go w drobny mak. Za pomocą magicznego kija Songo i Numer 8 wrócili na najwyższe piętro do kwatery Generała Białego, w co komendant nie mógł uwierzyć. Jednak czy była to ostatnia przeszkoda jaka ich czekała?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >> ... 64

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu