.
Dragon Ball   Nazwa Oryginalna: Dragon Ball
Nazwa Polska: Dragon Ball
Opis: Dragon Ball jest to opowieść o smoczych kulach i chłopcu imieniem Goku, który niegdyś spotkał dziewczynkę imieniem Bulma i w tym momencie zaczyna się cała przygoda. Tytułowe kule z początku spełniające jedno życzenie posiadacza, a z czasem 3 stają się przyczyną wszystkich nieszczęść jak i pięknych momentów. Dzięki kulom spotkało się wielu późniejszych przyjaciół, których przyjaźń doprowadziła do pokonania zła, które często było wywoływane właśnie przez Smocze Kule. Na samym początku Goku modlił się do kuli, a pod koniec serialu animowanego wszystkie siedem kul stało się jego częścią. Przez cały ten czas Goku od małego chłopca do mężczyzny zmienił wiele w podejściu reszty bohaterów, a w tym czasie sam niewiele (lub nawet wcale) się nie zmienił.


Odcinki:
Ostatnie Chwile Przeklętej Wieży Tytuł kreskówki (Polska): Ostatnie Chwile Przeklętej Wieży
Tytuł kresków (Oryginalny): Le Dernier Jour De La Tour De Controle
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x41
Dodano: 14.06.2007
Opis: Goku wraz z robotem Numer 8 po wpadnięciu w pułapkę Generała Białego wrócili do jego kwatery znajdującej się na ostatnim piętrze. Generał Biały był przekonany, że Goku jest już zmęczony po poprzednich walkach i teraz pokona go bez kłopotu, jednak tak nie było. Songo nie stracił świeżości i zadanie kilku ciosów Białemu nie sprawiło mu kłopotu. W walce przeszkadzał mu jednego pokojowo nastawiony robot Numer 8, który nie chciał by Goku wykończył Generała Białego. Ten schował niepostrzeżenie broń do tylnej kieszeni i udał, że się poddaje. Otworzył celę, w której znajdował się szef wioski, którego Goku chciał tak uwolnić. Wtedy Biały przystawił mu pistolet do głowy i zażądał, by Goku robił to czego on zażąda. Szef wioski próbował być bohaterski i mówił, że odda życie jeśli to sprawi że w wiosce zapanuje pokój, jednak później stchórzył – powiedział, że jednak chciałby nadal żyć, a więc Goku nie mógł rzucić się na Białego. Ten rozkazał odwrócić mu się, a wtedy Biały strzelił mu w tył głowy tak, że Goku stracił przytomność. Numer 8 wpadł w złość i pomimo to, że Generał Biały go postrzelił uderzył go tak mocno, że wyleciał on przez ścianę wieży bardzo daleko. Songo po chwili odzyskał przytomność, jednak był bardzo osłabiony, a więc Numer 8 zabrał go do wioski, jednak za nim to zrobił zniszczył żelazną wieżę. Goku odzyskał wszystkie siły oczywiście jak tylko zobaczył tacę z ciastkami, które upiekła Sally.


Tajemnica Doktora Flata Tytuł kreskówki (Polska): Tajemnica Doktora Flata
Tytuł kresków (Oryginalny): Le Secret Du Docteur Flatt
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20712 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x42
Dodano: 14.06.2007
Opis: Goku, robot Numer 8 i Szef wioski bezpiecznie powrócili do wioski i wspólnie zjedli kolację w domu Sally. Podczas jedzenia przypomnieli sobie o kryształowej kuli, której szuka cała wioska. Jak się okazało kiedyś znalazł ją Numer 8, ale schował w swojej kieszeni, ponieważ słyszał jak Generał Biały powiedział, że gdy ją znajdzie zabije wszystkich mieszkańców wioski. Szef wioski, gdy usłyszał o jego bohaterskim czynie zaproponował jemu i Goku by zamieszkali w wiosce. Songo, jednak odmówił ponieważ, kula którą miał Numer 8 miała tylko dwie gwiazdki, a on szuka tej która ma cztery gwiazdki, ponieważ właśnie tą otrzymał w prezencie od swojego dziadka Son Gohana. Z kolei Numer 8 nie chce na to przystać, ponieważ ma w sobie zainstalowaną bombę, która przecież zawsze może wybuchnąć i zagrażałoby to bezpieczeństwu mieszkańców. Jak się okazało niedaleko wioski mieszka doktor Flat, który być może będzie potrafił usunąć bombę z jego wnętrza. Sally, Goku i Numer 8 udają się do jego mieszkania, a za nimi podąża Ninja Przenikacz, który chce odebrać Goku kryształowe kule. Gdy doktor Flat idzie do innego pokoju po kocyk dla Songa, który zasnął w pokoju jest już Przenikacz. Za moment do pokoju przychodzi Sally i Przenikacz zagroził Doktorowi, że gdy nie przyniesie tobołka, w którym Goku trzyma kryształowe kule to zabije małą dziewczynkę. Flat przyniósł Przenikaczowi tobołek, jednak Numer 8 i Goku obudzili się w porę. Songo ruszył za Przenikaczem w pogoń i przysypał go śniegiem za pomocą błyskawicy Kamehama. Znalazł tobołek i cały szczęśliwy stwierdził, że Ninja Przenikacz nie tknął jego drugiego śniadania – tymczasem kule spokojnie leżały sobie w domu Sally w wiosce. Doktor Flat usunął bombę z Numeru 8, która Goku wyrzucił powietrze i trafił prosto w Przenikacza, który dopiero wygrzebywał się ze śniegu... Flat nie potrafił za to naprawić radaru Goku, a więc będzie on musiał polecieć z tą sprawą do Bulmy, która go skonstruowała.


Goku Odkrywa Miasto Tytuł kreskówki (Polska): Goku Odkrywa Miasto
Tytuł kresków (Oryginalny): SanGoku Decouvre La Ville
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20708 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x43
Dodano: 14.06.2007
Opis: Goku, Sally i robot Numer 8 wracają do wioski po tym jak doktor Flat umieścił bombę, którą niegdyś zainstalował we wnętrzu robota na polecenie Armii Czerwonej Wstęgi. Goku zdecydował się przenocować w wiosce, ale następnego dnia musi już wyruszyć do Metropolis – miasta, w którym mieszka Bulma, ponieważ tylko ona może naprawić nie działający radar Goku (to ona go stworzyła). Stracił on przecież, jednak swoją magiczną chmurką i zastanawia się jak tam dotrzeć. Okazuje się, że dwaj mieszkańcy wioski kiedyś mieli swoją magiczną chmurkę i powiedzieli Songowi, że nie da się ich tak łatwo zniszczyć. Goku wobec tego spróbował ją wezwać i chmurka przybyła! Wobec tego Songo poleciał na niej do miasta, które jednak było tak ogromne, że nie mógł znaleźć swojej koleżanki i co go bardzo zdziwiło nikt jej nie znał. Aby zarobić pieniądze zmierzył się na ulicy z pięściarzem, który za wygranie z nim walki oferował dużą kasę. Goku pokonał go bez problemu. Pieniądze chcieli mu odebrać złodzieje patrząc jaki jest on mały, jednak bardzo się przeliczyli i dostali niezły łomot. W końcu Songo poprosił o pomoc policjanta, który pokazał mu zdjęcia dziewczyn o imieniu Bulma w całym mieście. Były takie tylko trzy i Songo rozpoznał tą, którą znał. Uczynny policjant zawiózł tam na swoim motorze młodego wojownika.


Goku Spotyka Swoich Przyjaciół Tytuł kreskówki (Polska): Goku Spotyka Swoich Przyjaciół
Tytuł kresków (Oryginalny): SanGoku Retrouve Ses Amis
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20708 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x44
Dodano: 14.06.2007
Opis: Goku z pomocą policjanta odnalazł dom Bulmy, którą poprosił o naprawienie radaru wykrywającego kryształowe kule. Bulma to uczyniła, jednak zechciała żeby Songo zabrał ją ze sobą na poszukiwanie kul smoka. Wymyśliła urządzenie zmniejszające ją dzięki któremu będzie mogła bez większych problemów podróżować na chmurce Goku. Songo myślał, że w domu Bulmy spotka Jamsche i innych swoich przyjaciół, jednak jak się okazało miesiąc wcześniej Bulma ich wyrzuciła. Goku i Bulma wybierają się, jednak na przejażdżkę chmurką po mieście i zamierzają polecieć do nowego parku rozrywki i po drodze spotykają Jamsche z Olongiem i Prosiakiem. Bulma jest jednak nadal na nich obrażona, pomimo to razem udają się do parku rozrywki. Tymczasem Armia Czerwonej Wstęgi nie próżnuje. W Metropolis w którym znajduje się Goku pracuje Husky – podobno największa oszustka na świecie i specjalistka odnosząca sukcesy tam gdzie inni ponoszą porażki. Dotarła ona już do miasta i zaczęła szpiegowanie Goku. Songo ma jednak niezwykły instynkt i dosyć szybko zaczął podejrzewać, że jest szpiegowany – tym razem Husky, jednak zdążyła się w porę schować i nie została zauważona.


Przebiegła Husky Tytuł kreskówki (Polska): Przebiegła Husky
Tytuł kresków (Oryginalny): Busky La Feline
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x45
Dodano: 16.06.2007
Opis: Goku, Bulma, Jamscha, Prosiak oraz Oolong wyruszają by zabawić się w wesołym miasteczku. Ich śladem podąża już jednak przebiegła Husky wysłana przez Generała Armii Czerwonej Wstęgi w celu odebrania Goku dwóch kryształowych kul. Husky jest podobno królem wśród złodziei i odnosi zwycięstwa tam gdzie wszyscy inni przegrywają, pomaga jej dwóch opryszków, którym Songo sprawił niegdyś niezły łomot. Husky już na początku pokazuje swoje umiejętności – zabrała trzem osobom bilety tak, że nic nie poczuli. Goku pomimo to, że pochłonęła go zabawa nie daje się zaskoczyć – gdy Husky rzuciła w niego orzechem ten go złapał. Husky wpada jednak na świetny plan. Udaje wróżbitkę, która napadło dwóch złodziei (są to właśnie jej pomocnicy). Wołanie o pomoc usłyszeli Jamscha i Goku, którzy przybyli jej na pomoc. W zamian za to Husky chce im powróżyć, przepowiada że Songo ma kryształowe kule pod swoim ubraniem. Gdy je wyjął jej pomocnicy mieli zgasić światło, a ona miała podmienić kule, jednak opryszkowie nawalili i musieli uciekać, ponieważ zaczął ich gonić Goku. Kule zostawił Jamschy, którego zaatakował Husky. Do walki włączyła się Bulma, która była wściekła na Jamsche i przyłożyła mu w głowę dzięki czemu Husky odebrała mu kule i zaczęła uciekać ustawiając zapalnik bomby znajdującej się w parku na 3 minuty. Goku chwilę później wyruszył za nią w pogoń na swojej magicznej chmurce. Na szczęście zdołał ją dogonić, zniszczyć zapalnik i odebrać kule.


Bulma Wychodzi Cało Z Opresji Tytuł kreskówki (Polska): Bulma Wychodzi Cało Z Opresji
Tytuł kresków (Oryginalny): Bulna Revient De Loin
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20708 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x46
Dodano: 16.06.2007
Opis: Goku i Bulma lecą na magicznej chmurce w kierunku kolejnej kryształowej kuli. Właśnie tam znajduje się kwatera Generała Niebieskiego z Armii Czerwonej Wstęgi, który poszukuje kuli leżącej na dnie morza. Generał Niebieski nie obawia się Goku pomimo tego, że sam pokonał on armie Białego i Srebrnego. Songo próbuje sam wyłowić kulę, ponieważ Bulma zapomniała wziąć swoich kapsuł i nie mają łodzi podwodnej. Jak się okazuje morze jest jednak za głębokie i Goku sam nie da rady jej wyłowić. Tymczasem Bulmę zaatakowali dwaj żołnierze Czerwonej Wstęgi. W porę na pomoc przybył jej jednak Songo i rozprawił się z nimi w jednej chwili. Goku przypomniał sobie, że niedaleko mieszka Genialny Żółw, który z całą pewnością ma łódź podwodną. Songo udaje się do niego pomimo to, że Bulma nie darzy Wielkiego Mistrza specjalną sympatią. Tymczasem Generał Niebieski szykuje już na nich straszliwą pułapkę.


Na Wyspie Genialnego Żółwia Tytuł kreskówki (Polska): Na Wyspie Genialnego Żółwia
Tytuł kresków (Oryginalny): Sur Une Ile De Tortue Geniale
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20708 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x47
Dodano: 16.06.2007
Opis: Goku i Bulma lecą na magicznej chmurce na wyspę Genialnego Żółwia od którego chcą pożyczyć łódź podwodną. Wielki Mistrz posiada amfibię, jednak jak zwykle zażądał czegoś w zamian – bransolety Bulmy, która potrafi pomniejszać ludzi. Chciał się pomniejszyć i podejrzeć Bulmę w łazience, jednak mu się to nie udaje – wpada do klozetu i zostaje wpuszczony w kanał przez Bulmę, jednak udało mu się wydostać z rur. Jak się okazało łodzią podwodną na zakupy udali się Kuririn i Lanch, więc Goku oraz Bulma muszą na nich poczekać. Tymczasem Armia Czerwonej Wstęgi zauważyła, że kryształowe kule przebywają teraz na jakiejś wyspie i pomyśleli, że właśnie tam znajduje się baza młodego wojownika. Ich szpieg przynosi informację, że na wyspie znajduje się starzec, którego zaczynają uważać za twórcę dużo dokładniejszego radaru namierzającego kule, od tego którym dysponuje Armia Czerwonej Wstęgi. Kuririn i Lanch wracają z zakupów. Jak się okazuje mniej więcej w miejscu, w którym znajduje się kula według starej legendy swój skarb chowali przed kilkoma wiekami piraci. Zainteresowało to Kuririna, który zdecydował się wyruszyć z nimi po kryształową kulę.


Generał Niebieski Atakuje Tytuł kreskówki (Polska): Generał Niebieski Atakuje
Tytuł kresków (Oryginalny): Le General Blue Passe A L’Attaque
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x48
Dodano: 16.06.2007
Opis: Goku, Kuririn i Bulma płyną amfibią w kierunku miejsca, w którym według radaru znajduje się kolejna kryształowa kula. Dwie kule, które Songo już wcześniej zdobył zostały w domu Genialnego Żółwia. Armia Czerwonej Wstęgi, która bacznie obserwuje każdy ruch grupy przyjaciół postanawia się rozdzielić. Grupa dowodzona przez Generała Niebieskiego wsiada do ogromnej łodzi podwodnej i rusza w pościg za amfibią Goku, Kuririna i Bulmy, jednak spokojnie czeka aż wskażą im oni miejsce, w którym znajduje się kryształowa kula. Gdy zaczynają oni wpływać do groty Generał Niebieski wydaje rozkaz zlikwidowania ich, jednak ich rakiety chybiły. Przyjaciele zdołali wpłynąć do wąskiej groty, do której nie mieściła się już olbrzymia łódź podwodna Czerwonej Wstęgi, ruszają oni jednak w pościg łodziami ratunkowymi. Zaś druga grupa dowodzona przez grubego Kapitana ma za zadania polecieć na wyspę Genialnego Żółwia i pojmać starca, który według nich musi być konstruktorem świetnego radaru namierzającego bardzo dokładnie kryształowe kule. Siły, które tam poleciały są bardzo niewielkie, ponieważ sądzą że pojmanie starca nie będzie problemem – mogą jednak zostać bardzo zaskoczeni, ponieważ nie wiedzą, że to Wielki Mistrz Sztuk Walki. Tymczasem Genialny Żółw znowu się pomniejszył, gdy w łazience była Lanch. Zaczęła ona sprzątanie i...wciągnęła Genialnego Żółwia do odkurzacza.


Tajemnicza Grota Tytuł kreskówki (Polska): Tajemnicza Grota
Tytuł kresków (Oryginalny): Une Grotte Miraculeuse
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20705 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x49
Dodano: 16.06.2007
Opis: Oddział powietrzny Armii Czerwonej Wstęgi dociera do wyspy Genialnego Żółwia. Odnajdują oni plecak, w którym znajdują się kryształowe kule i trzymają na muszce Lanch oraz Wielkiego Mistrza. Kapitan oddziału próbuje uderzyć batem Genialnego Żółwia, jednak jest on taki szybki, że z łatwością robi uniki oraz proponuje kapitanowi walkę wręcz. Genialny Żółw w jedną chwilę rozgromił cały oddział Czerwonej Wstęgi, jednak jeden z żołnierzy przystawił karabin do głowy Lanch. Żółw który przebywał wtedy na wyspie sprawił, że Lanch kichnęła i zamieniła się w wybuchową dziewczynę o blond włosach – z łatwością powaliła żołnierza. Po chwili Genialny Żółw zauważył, że na nogach trzyma się jeszcze jeden z żołnierzy i próbuje uciec, poprosił go on tylko o zabranie swoich kolegów, ponieważ...niszczą mu oni trawnik. Tymczasem oddział pod dowództwem Generała Niebieskiego siedzi na ogonie amfibii Goku, Kuririna i Bulmy. Wypływają oni, jednak na powierzchnię w środku groty i idą w jej głąb długim korytarzem. Po chwili znajdują włącznik światła – jak się okazało ktoś wcześniej tu był i zainstalował elektryczność. Prawdopodobnie jest to grota, w której kiedyś piraci ukryli swój ogromny skarb. Na myśl o tym ucieszyli się Bulma i Kuririn, ale także Generał Niebieski...


Pirackie Zasadzki Tytuł kreskówki (Polska): Pirackie Zasadzki
Tytuł kresków (Oryginalny): Les Pieges Des Pirates
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20706 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x50
Dodano: 16.06.2007
Opis: Goku, Kuririn i Bulma podążają korytarzem w głąb groty w poszukiwaniu kryształowej kuli, ale również skarbu piratów, który prawdopodobnie niegdyś ukryli w tej grocie. Natrafiają, jednak na przeszkody. Pierwszą z nich był korytarzem cały pokryty kułeczkami (zarówno w ścianach jak i na podłodze). Gdy Krillan stanął na jednym z nich ze ściany wyleciała strzały, a nasi przyjaciele zrozumieli na czym polega ta pułapka. Goku i Krillan przeskoczyli jednak cały 20-metrowy korytarz wypełniony kułkami, a Bulmę potem przetransportowali na drugą stronę za pomocą magicznego kija. Oddział Armii Czerwonej Wstęgi, który dostał rozkaz zlikwidowania całej trójki pobiegł za nią, jednak wszyscy zginęli w tym właśnie korytarzu – oprócz Generała Niebieskiego, który trzymał się stołu. Był on znacznie bardziej przebiegły, znalazł w ścianie ukryty guzik, który otworzył przejście omijające tę pułapkę i następną z jaką zmierzyli się jego przeciwnicy – on jednak również nie przeszedł bezproblemowo, napotkał węża, którego musiał pokonać. Nasi przyjaciele dalej podążali w głąb korytarza, aż doszli do miejsca, gdzie było pełno trupich czaszek. Gdy zaczęli się im przyglądać podłoga zapadła się im pod stopami. Goku zdołał się, jednak chwycić ściany, a jego trzymali się Bulma oraz Kuririn – pod nimi znajdowała się rzeka lawy. Gdy Goku próbował wydostać się na powierzchnię kawałek ziemi, której się trzymał odpadł i wszyscy zaczęli wpadać w dół. Uratowali się, jednak dzięki magicznemu kijowi Goku. Wszyscy dotarli do ogromnego hangaru, w którym były między innymi ogromne łodzie podwodne piratów, co oznaczało, że z groty musi być drugie wyjście – do hangaru dotarł również Generał Niebieski, jednak obserwował on wrogów z ukrycia. Naszych przyjaciół zaatakował przedziwny piracki robot, przed którym zaczęli uciekać.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >> ... 64

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu