.
Dragon Ball   Nazwa Oryginalna: Dragon Ball
Nazwa Polska: Dragon Ball
Opis: Dragon Ball jest to opowieść o smoczych kulach i chłopcu imieniem Goku, który niegdyś spotkał dziewczynkę imieniem Bulma i w tym momencie zaczyna się cała przygoda. Tytułowe kule z początku spełniające jedno życzenie posiadacza, a z czasem 3 stają się przyczyną wszystkich nieszczęść jak i pięknych momentów. Dzięki kulom spotkało się wielu późniejszych przyjaciół, których przyjaźń doprowadziła do pokonania zła, które często było wywoływane właśnie przez Smocze Kule. Na samym początku Goku modlił się do kuli, a pod koniec serialu animowanego wszystkie siedem kul stało się jego częścią. Przez cały ten czas Goku od małego chłopca do mężczyzny zmienił wiele w podejściu reszty bohaterów, a w tym czasie sam niewiele (lub nawet wcale) się nie zmienił.


Odcinki:
Mistrz Mistrzów Tytuł kreskówki (Polska): Mistrz Mistrzów
Tytuł kresków (Oryginalny): Le Maitre Des Maitres
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x61
Dodano: 20.06.2007
Opis: Goku dotarł na szczyt Świętej Wieży, jednak po wejściu do pomieszczenia na jej górze nikogo nie spotkał. Były tam trzy dzbany, zaglądając do każdego z nich widział różne rzeczy (przyszłość, przeszłość oraz teraźniejszość). Po tym odezwał się Mistrz Wieży i kazał mu wyjść po schodkach na górę. Tam spotkał tylko małego kocurka (jak sam o sobie mówi – Kiciuś Spryciula), który jednak jak się okazało był Mistrzem Wieży ku wielkiemu zaskoczeniu Songo. Pozwolił on się napić Goku nadpodziw świętej wody, jednak pod warunkiem, że go przechytrzy. Tymczasem próbowano wykonać zamach na Kryminatorze, jednak lecący w jego stronę nabój odbił on wyrzucając w górę kapeć... Kryminator czekając na uszycie mu nowego stroju żył w największych luksusach nic za to nie płacąc – wszyscy się go okropnie boją. Upachi za to zastanawia się, czy Goku dotarł już na sam szczyt. Songo właśnie się zorientował, że kocurek bez trudu potrafi czytać w jego myślach, co bardzo mu utrudnia zdobycie karafki z wodą. Rozpętała się ogromna burza podczas, której Genialny Żółw postanawia poćwiczyć, ponieważ wiotczeją mu mięśnie. Właśnie w tym momencie kocurek, powiedział Goku, że ma ponad 800 lat. Zdradził mu także, że do tej pory tylko jedna osoba zdobyła świętą wodę. Był to jego mistrz, Genialny Żółw – dokonał tego 300 lat temu, jednak zajęło mu to całe 3 lata. Ile czasu więc będzie musiał na to poświęcić Goku? Niedługo do stóp Świętej Wieży wróci Kryminator, by dokończyć to co mu się nie udało – zabić Songo.


Święta Woda Tytuł kreskówki (Polska): Święta Woda
Tytuł kresków (Oryginalny): L’eau sacree
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20708 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x62
Dodano: 20.06.2007
Opis: Goku po tym jak dowiedział się, że jego mistrz Genialny Żółw o karafkę ze świeconą wodą walczył z kocurkiem (Mistrzem Wieży) przez trzy lata przeraził się, jednak nie zamierzał się poddawać i podejmował kolejne próby. Jednak w końcu zmorzył go głód, a kocur na obiad dał mu tylko fasolkę. Jednak była to magiczna fasolka, która zaspokajała głód na 10 dni. Gdy Songo się nią rozkoszował kocurek wyrzucił jego kryształową kulę przez okno stwierdzając, że to na pewno jakieś śmieci. Goku zbiegł na dół, wziął kule i wszedł na górę tym razem w przeciągu trzech godzin (za pierwszym razem zajęło mu to całą dobę). Gdy kocurek spał Songo się do niego zakradł i już prawie miał karafkę w rękach, jednak się cofnął. Stwierdził, że nie ładnie jest oszukiwać i również poszedł spać. Tym faktem bardzo zdziwiony był Mistrz Wieży, który tak naprawdę nie spał. Zauważył, że Goku jest inny niż jego mistrz Genialny Żółw oraz, że potrafi walczyć. Następnego dnia kocurek udzielił Goku cennej rady – powiedział mu, że powinien się on wsłuchiwać w jego oddech i wyprzedzać jego ruchy. Songo na początku nie zrozumiał do końca tej rady, jednak w ciągu następnego dnia i tak poczynił ogromne postępy. W nocy obudził się i zajrzał do dzbana ukazującego teraźniejszość. Zobaczył dom Genialnego Żółwia i Bulmę, która prowadziła ćwiczenia – Kuririn, Genialny Żółw i Lanch naśladowali ją. Goku wtedy zrozumiał o co chodzi w tym co powiedział mu Mistrz Wieży. Położył się i po chwili poruszał się w idealnej harmonii z kocurkiem. Następnego dnia dosyć szybko udało mu się zdobyć karafkę z wodą – już w trzecim dniu. Jak się okazało nadpodziw święta woda była zwykłą woda z kranu, a tak naprawdę siłę Goku zdobył wspinając się na wieżę, a następnie walcząc z kocurkiem.


Powrót Bohatera Tytuł kreskówki (Polska): Powrót Bohatera
Tytuł kresków (Oryginalny): Le Heros Est De Retour
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x63
Dodano: 21.06.2007
Opis: Kryminator po tym jak krawiec uszył jego tunikę wyruszył z powrotem do Świętej Krainy, w której według radaru Armii Czerwonej Wstęgi pozostała jedna kryształowa kula i gdzie podobno nadal żyje Goku (Kryminator był przekonany, że już go zabił). Tymczasem Songo zdobył nadpodziw świętą wodę na szczycie Świętej Wieży i zaczął już schodzić na dół. Gdy Kryminator przybył na miejsce poprzedniej walki spotkał tam tylko Upachiego – syna Bory zabitego podczas poprzedniej potyczki. Gdy go wyrzucił w powietrze na pomoc przybył mu Goku, którego obecnością pomimo wszystko Kryminator był bardzo zaskoczony. Szybko zdecydował się podjąć z nim walkę będąc przekonanym, że pójdzie mu tak samo łatwo jak poprzednio i załatwi go w kilka sekund. Pierwszy cios zadał, jednak Songo, a natarcia Kryminatora nie były dla niego trudne do odparowania. Tao Pai Pai zauważył, że jego przeciwnik poczynił od ostatniej walki ogromne postępy, jednak nie zamierzał się poddawać. Tymczasem na wyspie Genialnego Żółwia wciąż trenuje Krillan robiąc pompki ze swoim mistrzem na plecach. Bulma za to konstruuje mały szpiegowski samolot dla Goku, który niedługo poleci go szukać i sfilmuje wszystkie jego działania. Na polu walki Kryminator użył energetycznej kuli, którą jednak Songo zablokował gołymi rękami. Wobec tego Kryminator użył kapsuły, w której był miecz i niemiłosiernie zaczął atakować Goku, który nie mógł bez swojego magicznego kija nic zrobić. Na szczęście za chwilę Upachi podał Songo magiczny kij, a wtedy Goku złamał miecz Kryminatora. Gdy Tao Pai Pai porządnie oberwał i już nie miał żadnej broni kopnął kamyk w stronę Upachiego, Goku popędził mu na ratunek, a tymczasem Kryminator wszedł na wieżę. Zamierza dostać się na jej szczyt, by również napić się cudownej wody i pokonać Songo.


Porażka Kryminatora Tytuł kreskówki (Polska): Porażka Kryminatora
Tytuł kresków (Oryginalny): La Defaite De Towpypy
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x64
Dodano: 24.06.2007
Opis: Kryminator, gdy zauważył, że Goku znacznie przewyższa go siłą postanowił wspiąć się na szczyt Świętej Wieży i napić nadpodziw świętej wody, by pokonać Songo. Goku, który wiedział, że tak naprawdę cudowna woda to zwykła woda z kranu spokojnie czekał na dole na powrót Kryminatora. Kryminator gdy wspiął się na górę zażądał od kocurka świętej wody, a ten po krótkim namyśle dał mu ją (Goku musiał o nią walczyć i dzięki temu zdobył taką siłę). Kryminator przed wypiciem wody spróbował rozwalić jedną z beli podtrzymujących dach – nie udało mu się. Po wypiciu magicznej wody, gdy nie patrzył kocurek zburzył ją, a Kryminator uwierzył, że wodą, którą dostał naprawdę dodała mu sił. Dodatkowo Mistrz Wieży pozwolił Kryminatorowi wrócić na dół na magicznej chmurce, by się nie przemęczał, jednak w połowie drogi został on z niej zrzucony i spadł prosto na ziemię. Od razu po powrocie rozpoczął walkę z Goku i zadał sporą ilość ciosów, po których Songo przez chwilę się nie podnosił. Zaraz, jednak wstał i to całkiem żwawo – jak się okazało nawet się nie bronił, by sprawdzić na co stać jego przeciwnika. Chwilę później zademonstrował swoje możliwości i Tao Pai Pai miał spore problemy, a więc zdecydował się oszukiwać. Udawał skruchę i poprosił Goku o przebaczenie, a gdy ten się zaczął zastanawiać co zrobić Kryminator rzucił w jego stronę granat. Czujny Songo odbił go, jednak w stronę przeciwnika, który wyleciał w powietrze i zniknął z pola widzenia.


Wyprawa Do Kwatery Głównej Tytuł kreskówki (Polska): Wyprawa Do Kwatery Głównej
Tytuł kresków (Oryginalny): En Route Pour Le Quartier General
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x65
Dodano: 24.06.2007
Opis: Pułkownik Fiołek z pomocą radaru, który został skradziony Goku przez Generała Niebieskiego z łatwością odnalazła kolejną kryształową kulę. Teraz w posiadaniu Armii Czerwonej Wstęgi są już dwie kule, jednak Komendant Czerwony jest przekonany, że do Kwatery Głównej leci Kryminator, który ma cztery kule odebrane Songo, którego miał zlikwidować. Do Kwatery Głównej leci, jednak Goku o czym Komendant Czerwony jeszcze nie wie. Bulma tymczasem skonstruowała naddźwiękową kamerę, którą wysyła w kierunku Goku, by śledzić jego poczynania. Szybko Bulma, Lanch i Genialny Żółw orientują się, że Goku leci w kierunku Kwatery Głównej Armii Czerwonej Wstęgi i są przekonani, że jest to szaleństwo zwłaszcza, gdy kamera została zniszczona przez ich potężny system obronny. Wobec tego Bulma skonstruowała telefon, którym zadzwoniła do domu swoich rodziców. Był tam Jamscha, który jak usłyszał co się dzieje z radością, że wreszcie czeka go jakaś poważna misja wsiadł wraz z Prosiakiem i Oolongiem do samolotu i poleciał w stronę wyspy Genialnego Żółwia skąd zabrał Bulmę, Lanch i Genialnego Żółwia, a następnie wszyscy polecieli w stronę Kwatery Głównej Armii Czerwonej Wstęgi, aby pomóc Goku w walce.


Armia Czerwonej Wstęgi W Rozsypce Tytuł kreskówki (Polska): Armia Czerwonej Wstęgi W Rozsypce
Tytuł kresków (Oryginalny): L’Armee De Ruban Rouge Est En Deroute
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x66
Dodano: 24.06.2007
Opis: Bulma, Jamscha, Lanch, Genialny Żółw, Prosiak, Oolong oraz Żółw lecą w stronę Kwatery Głównej Armii Czerwonej Wstęgi aby pomóc w walce Goku, któremu nie dają szans w samotnej walce z tak potężną organizacją. Po drodze zabrali jeszcze Krillana, który płynął po zakupy. Tymczasem do Kwatery Głównej Armii Czerwonej Wstęgi spokojnie leci Goku, ponieważ został wyłączony system obronny – Komendant Czerwony jest przekonany, że to Kryminator, który pokonał Songo i wiezie mu cztery kryształowe kule. Jeden z żołnierzy dostaje rozkaz doprowadzenia Kryminator do Kwatery Głównej, jednak po chwili zostaje z nim zerwana łączność. Żołnierze włączają ekran kontrolny i zamiast Kryminatora ujrzeli Goku, co oznaczało, że pokonał on Kryminatora. Komendant Czerwony rozkaz włączyć system obronny. W stronę Songo zaczęły strzelać przeróżne działa, jednak zdołał on ujść z życiem, a nawet wedrzeć się na teren Kwatery Głównej. Pokonując jednostkę specjalną Armii Czerwonej Wstęgi spojrzał na radar i udał się w miejsce, w którym wskazywał on dwie kryształowe kule. Ominął największą zaporę i wdarł się do jednego z budynków mijając Półkownik Fiołek, która nie miała zamiaru walczyć z małym napastnikiem, ponieważ otrzymała już swoje wynagrodzenie. Do Kwatery Głównej Armii Czerwonej Wstęgi zmierza samolot z przyjaciółmi Goku, którzy pragnąć mu pomóc. W ich stronę został wystrzelony samonaprowadzający pocisk, jednak Bulma wpadła na wspaniały pomysł. Odrzucili oni dopalacz, a pocisk, który leciał za ciepłem trafił w niego zamiast w samolot. Komendant Czerwony ze swoim asystentem przeszedł do budynku, gdzie znajdowały się kule, a Goku dotarł już na jego pierwsze piętro. Była tam jednak tylko winda, która Goku nie potrafił się posługiwać. Widząc, że nie ma schodów przebił sufit głową i wdarł się na kolejne piętro.


Kres Władzy Komendanta Czerwonego Tytuł kreskówki (Polska): Kres Władzy Komendanta Czerwonego
Tytuł kresków (Oryginalny): La Fin Du Commandant Red
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x67
Dodano: 24.06.2007
Opis: Goku jest już tylko jedno piętro pod Generałem Czerwonym i jego sierżantem znajdującymi się w pomieszczeniu z kryształowymi kulami. Songo na ostatnie piętro próbuje wedrzeć się tak jak na poprzednie przebijając sufit głową, jednak okazuje się, że jest on zrobiony ze stali. Komendant Czerwony swoją ostatnią nadzieję pokłada w Pułkownik Fiołek, którą jednak interesuje już tylko sejf Armii Czerwonej Wstęgi. Wyjęła z niego wszystkie zgromadzone pieniądze i uciekła. Komendant Czerwony wyjeżdża windą pod dach i nakazuje swojemu sierżantowi podjęcie walki z Goku. Chwilę później Songo wdziera się na to piętro i podejmuje nierówną walkę z sierżantem, którego próbuje przekonać, że nie ma on szans. Komendant Czerwony stwierdzając, że sierżant sobie nie poradzi spuszcza na dół sufit i jest przekonany, że obaj zginęli. Sierżant zdołał się, jednak chwycić muru, ponieważ chwilę wcześniej Goku wyrzucił go przez okno jednym ze swoich ciosów. Po Songo nie ma, jednak żadnego śladu. Rozwścieczony sierżant ma zamiar odpłacić Komendantowi za to, że chciał poświęcić jego życie jak się okazało po to, żeby uzyskać większy wzrost i po to zbiera kryształowe kule. Dopiero później ma zamiar zatroszczyć się o władzę nad całym światem. Sierżant, który poczuł się zdradzony zastrzelił Komendanta Czerwonego i przejął dowództwo. Jak się okazało Goku przeżył, wygrzebał się spod sufity i stanął przed nowym generałem Armii Czerwonej Wstęgi, który podjął z nim negocjacje. Zaproponował mu wspólne rządzenie światem – zgodził się nawet, by Goku ożywił ojca swojego przyjaciele za pomocą kryształowych kul. Pomimo wszystko Songo odrzucił tę propozycję i rozpoczął walkę. Sierżant, który przegrywał użył kapsuły i usiadł w ogromnym robocie. Po chwili Goku został wyrzucony z budynku i musiał zbierać się po upadku. Tymczasem w stronę Kwatery Głównej zbliżał się samolot z jego przyjaciółmi na pokładzie, który omal nie zderzył się z lecącą w drugą stronę Pułkownik Fiołek, a oboje bardzo starali się ze sobą nie spotkać.


Ostatnia Kryształowa Kula Tytuł kreskówki (Polska): Ostatnia Kryształowa Kula
Tytuł kresków (Oryginalny): La Derniere Boule De Crystal
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x68
Dodano: 26.06.2007
Opis: Goku nadal walczy z nowym Generałem Armii Czerwonej Wstęgi, który wszedł do wielkiego robota. Mocnym ciosem powalił Songo i następnie użył broni by zmieść go z powierzchni ziemi. Gdy dym opadł było widać tylko dziurę, a Goku zniknął. Gdy Armia Czerwonej Wstęgi świętowała już zwycięstwo Goku spokojnie przyglądał się temu z dachu jednego z budynków stwierdzając, że Generał chyba nie wiem jak jego przeciwnik jest szybki. Po chwili Songo znalazł się na głowie robota ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich, w tym wypadku Generał uderzył sam siebie. Zdecydował się on uciec do broni ostatecznej, wystrzelił w stronę Goku rakietę, którą ten jednak odbił. Trafiła ona w górę niszcząc ją całą. Przyjaciela Songo, którzy zmierzali mu na ratunek pomyśleli, że być może Goku już przegrał widząc tak wielki wybuch. Generał zaczął uciekać, jednak Songo go dogonił i zniszczył. Zaczął patrzeć na swój radar, jednak jak się okazało nie działał. Jego przyjaciele dolatywali już do bazy Armii Czerwonej Wstęgi, jednak zdecydowali się wylądować trochę wcześniej, by ich samolot nie został przejęty. Genialny Żółw zaczął obmyślać plan ataku, gdy nad ich głowami leciał Songo, którego zawołali. Goku poinformował ich o tym, że żołnierze, których widzieli po drodze to są dezerterzy, a Armia Czerwonej Wstęgi została pokonana i jest on w posiadaniu już sześciu kryształowych kul. Songo opowiedział Genialnemu Żółwiowi o tym jak wspiął się na szczyt Świętej Wieży i zdobył nadpodziw Świętą Wodę. Przyjaciele myśleli, że gdy Goku ma już czterogwiazdkową kulę zakończy swoje poszukiwania, jednak nie wiedzieli oni o tym, że obiecał on Upachiemu ożywienie jego ojca zabitego przez Kryminatora. Wobec tego wszyscy udali się na wyspę Genialnego Żółwia, gdzie Bulma ma naprawić zepsuty radar.


Baba Gula Tytuł kreskówki (Polska): Baba Gula
Tytuł kresków (Oryginalny): Baba
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x69
Dodano: 27.06.2007
Opis: Po tym jak Goku pokonał w pojedynkę Armię Czerwonej Wstęgi wraz z przyjaciółmi wrócił na wyspę Genialnego Żółwia, gdzie Bulma miała odpowiedni sprzęt, by naprawić radar, który nie wskazywał ostatniej kryształowej kuli (Goku ma już sześć kryształowych kul, jednak by wezwać Boskiego Smoka i ożywić ojca Upachiego potrzebuje siedmiu kryształowych kul). Gdy przyjaciele zastanawiali się jak odnaleźć ostatnią kulę bez wskazania radaru Genialny Żółw powiedział, że muszą się oni udać do pałacu wszechwiedzącej Baby Guli, która potrafi wskazać, gdzie znajdują się zagubione przedmioty. Gdy Yamcha, Kuririn oraz Goku lecieli do Baby Guli Genialny Żółw zaczął odczuwać niepokój... Nasi przyjaciele musieli zatrzymać się by zatankować paliwo do samolotu, przy okazji zauważyli, że kostium Goku jest zupełnie podarty i zdecydowali się zakupić mu nowy, ponieważ stwierdzili, że nie może pokazać się w takich łachach przed Babą Gulą. W międzyczasie gdy krawiec będzie szył kostium Songo zdecydował się polecieć po Upachiego, by powiedzieć mu, że niedługo będzie miał siedem kryształowych kul i zwróci życie jego ojcowi. Upachi bardzo ucieszył się na widok Goku i zdecydował się z nim polecieć na poszukiwania ostatniej kryształowej kuli. Gdy Songo wrócił do miasta, w którym się rozstał ze swoimi przyjaciółmi jego kostium był już gotowy i mogli wyruszyć do pałacu Baby Guli. Po drodze napotkali na burzę piaskową, jednak udało im się przez nią przelecieć. Jak się okazało Baba Gula za swoje usługi wymaga bardzo dużej zapłaty, na która naszych przyjaciół nie stać. Będą mogli skorzystać z jej usług, jednak bez pieniędzy, gdy pokonają pięciu jej wojowników...


Pięciu Przeciwników Tytuł kreskówki (Polska): Pięciu Przeciwników
Tytuł kresków (Oryginalny): Les Cinq Adversaires
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x70
Dodano: 27.06.2007
Opis: Piątka przyjaciół dotarła do pałacu jasnowidzącej Baby Guli, jednak ku ich zdziwieniu za przepowiednie trzeba bardzo słono zapłacić. Gdy Baba Gula zorientowała się, że nie wzbogaci się ich kosztem zaproponowała im walkę z jej pięcioma wojownikami – odpowie im na pytanie, gdy pokonają ich wszystkich. Pierwszy do walki przystąpił Kuririn, a jego rywalem był Drakula. Od początku tańczył on jakiś bardzo dziwny taniec, jednak w jego czasie zadał Krillanowi kilka ciosów. Potrafił on także zmieniać się w nietoperza, co bardzo utrudniało sprawę Kuririnowi, który w końcu został tak mocno podrapany, że przegrał. Po nim do walki przystąpili Upachi i Kotek – Baba Gula oraz Drakula zgodzili się, by ci dwaj mali zawodnicy walczyli razem. Przed walką Upachi najadł się czosnku i swoim oddechem bardzo osłabił Drakulę, który wobec tego zdecydował się zaatakować drugiego przeciwnika. Ten jednak przeobraził się w jeża i Drakula wbił swoje kły w kolce. Na koniec Upachi stanął prosto z rozłożonymi rękami, tak że przypominał krzyż i jasne się stało, że Drakula zostanie pokonany. Do walki z drugim wojownikiem Baby Guli stanął Yamcha. Jego przeciwnik był, jednak niewidzialny i zadawał mu mocne ciosy z różnych stron, a Jamscha nie widząc go nic nie mógł na to poradzić. Kuririn wpadł na jakiś pomysł i rozkazał Goku, by poleciał na swojej magicznej chmurce po Bulmę oraz Genialnego Żółwia. Jamscha również wymyślił niezła taktykę – zaczął wsłuchiwać się w kroki swojego przeciwnika...
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >> ... 64

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu