.
Dragon Ball   Nazwa Oryginalna: Dragon Ball
Nazwa Polska: Dragon Ball
Opis: Dragon Ball jest to opowieść o smoczych kulach i chłopcu imieniem Goku, który niegdyś spotkał dziewczynkę imieniem Bulma i w tym momencie zaczyna się cała przygoda. Tytułowe kule z początku spełniające jedno życzenie posiadacza, a z czasem 3 stają się przyczyną wszystkich nieszczęść jak i pięknych momentów. Dzięki kulom spotkało się wielu późniejszych przyjaciół, których przyjaźń doprowadziła do pokonania zła, które często było wywoływane właśnie przez Smocze Kule. Na samym początku Goku modlił się do kuli, a pod koniec serialu animowanego wszystkie siedem kul stało się jego częścią. Przez cały ten czas Goku od małego chłopca do mężczyzny zmienił wiele w podejściu reszty bohaterów, a w tym czasie sam niewiele (lub nawet wcale) się nie zmienił.


Odcinki:
Kraina Biesów Tytuł kreskówki (Polska): Kraina Biesów
Tytuł kresków (Oryginalny): Goku Chez Les Demons
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20710 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x81
Dodano: 05.07.2007
Opis: Goku po walce z Niebieskim Smokiem ze szkoły Czarnej Pantery wyruszył w dalszą podróż przez świat w ramach swojego treningu przygotowującego go do następnego Wielkiego Turniej Sztuk Walki. Songo coraz bardziej utrudniał sobie chodzenie – jego najnowszym ćwiczeniem jest chodzenie na rękach z przywiązanym do siebie ogromnym drzewem. Po drodze spotyka starszą kobietę, która opowiedziała mu o pobliskiej wiosce nawiedzanej przez biesy oraz o porwanej przez nie księżniczce. Kobieta, która podarował głodnemu Goku ryżową kulę odradzała mu zmierzanie w tamtą stronę, jednak Goku, który zawsze szuka przygód jak wiadomo udał się tam. Gdy wszedł do wioski jej mieszkańcy uznali go za biesa i zaatakowali go, jednak gdy zorientowali się, że Songo jest przyjaciele zaprowadzili go na zamek do Króla. Ten nie chciał początkowo rozmawiać z małym dzieckiem o tak poważnej sprawie, jednak gdy Goku bez trudu pokonał jego straż zaufał mu on. Zaprowadził go do Piekielnych Wrót, które prowadzą do diabelskiej krainy. Shula wbił miecz, który blokuje wrota, dzięki czemu biesy bez przeszkód mogą buszować na ziemi. Miecz można będzie wyrwać tylko wtedy, gdy pokona się władcę diabelskiej krainy. Wobec tego Goku udał się na drugą stronę by pokonać Shulę oraz uwolnić księżniczkę Messę. Tymczasem na wyspie Genialny Żółw był zmuszony przyrządzać obiad Lanch, która po kichnięciu znowu sterroryzowała cały dom. Yamcha i Kuririn kontynuowali swój trening pod okiem Wielkiego Mistrza. Goku na drodze do diabelskiej krainy spotkał Gole i Melę, którzy strzegli do niej wejścia. Mela po tym jak zobaczyła po krótki starciu Songo z Golą jak wielką ma siłę młody wojownik zdecydowała się wpuścić go na uroczystości mające miejsce w diabelskiej krainie – Shula miał poślubić księżniczkę Messę. Ślubowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje jak np. pokaz sztuk walki, do którego od razu zgłosił się Songo. Na początku wzbudziło to powszechny śmiech biesów, jednak po tym jak powalił jednym ciosem pierwszego rywala do walki z nim stanął sam Shula. Początkowo Goku przegrywał, jednak zdecydował się użyć fali Kamehama, co oślepiło Shulę. Dzięki temu Goku zadał mu kilka mocnych ciosów i posłał na ścianę. Mela doradziła mu wtedy by uciekała z księżniczką Messą i tak też uczynił Goku. Dodatkowo wychodząc przez Piekielne Wrota wyjął miecz wbity przez Shulę, dzięki czemu biesy już nie mogły pojawiać się na powierzchni. Po walce Goku stwierdził, że musi jeszcze potrenować, ponieważ Shula jest nie do pobicia (uważał, że wygrał tylko dlatego, że oślepiło go światło). Z kolei Shula stwierdził, że Goku jest...od niego potężniejszy. Po wykonanej misji Songo udał się do zamku na ogromny posiłek.


Skrzydlaty Dzileń Tytuł kreskówki (Polska): Skrzydlaty Dzileń
Tytuł kresków (Oryginalny): Le Cerglier Aile
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20706 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x82
Dodano: 06.07.2007
Opis: Goku po tym jak pokonał władcę diabelskiej krainy – Shulę wyruszył w dalszą podróż, by kontynuować swój trening przed Wielkim Turniejem Sztuk Walki. Po drodze napotkał uciekających z wioski z ogromną prędkością wieśniaków. W ich wozie wysiadły, jednak hamulce i gdyby nie pomoc Goku rozbiliby się. Do ich wioski powrócił Skrzydlaty Dzileń – podobno bardzo groźny potwór, który regularnie atakuje ich wioskę. Songo zdecydował się przyjść na pomoc kolejnej wiosce i z nim zmierzyć. Tymczasem Genialny Żółw na swojej wyspie oglądał zdjęcia z młodzieńczych lat i jak się okazało to on z Genialnym Krukiem wychowywali Dzilenia, jednak potem go porzucili w górach. Goku, gdy dotarł do wioski już byli tam dwaj wojownicy, którzy jednym ciosem powalili Dzilenia, odebrali nagrodę i oddalili się. Songo próbował swoim ogonkiem wyłowić z jeziora jakieś ryby, jednak nie udało mu się, a więc udał się w stronę, z której dochodził piękny zapach. Siedzieli tam dwaj wojownicy oraz Dzileń jak najlepsi przyjaciele. Wobec tego większy z nich zdecydował się zlikwidować Goku, który nie miał siły na walkę. Zrobił kilka dobrych uników, jednak w końcu został przygwożdżony przez drzewo. Trójka wspólników oddaliła się będąc pewna, że SonGoku nie żyje. Tymczasem Bulmie przyśniło się, że Dzileń zaatakował Goku i przebił go swoim rogiem wobec czego Genialny Żółw zdecydował się czuwać przy Bulmie, co oczywiście było dla niego ogromnym poświęceniem... Songo, którego odnalazła Noemi odzyskał przytomność i po tym jak się posilił wyruszył na poszukiwania dwóch dowcipnisiów i Dzilenia. Po drodze napotkał tych samych wieśniaków, których wcześniej uratował – uciekali oni z kolejnej wioski, którą również napadł Dzileń. Gdy dwaj wojownicy odbierali już zapłatę i mieli się oddalić z „nieżywym” Dzileniem pojawił się Goku, który zaczął gilgotać wiszącego Dzilenia. Po tym jak się poruszył wyjaśnił on mieszkańcom wioski jak postępuje trójka wspólników. Wyższy z wojowników był podły – aby udowodnić, że Songo nie ma racji pod wiszącego Dzilenia podłożył płonącą pochodnię. Goku, który nie mógł na to patrzeć uwolnił go, ale wieśniacy stwierdzili, że mały wojownik zakpił sobie z nich i zaczęli ostrzał. Wobec tego ranny Dzileń zaatakował ich. Songo wziął Dzilenia na barki i uciekł z wioski. Udał się do domu Noemi, która go wcześniej wyleczyła, jednak po drodze dopadli go wieśniacy z wioski, z której właśnie uszedł. Na szczęście zanim zdążyli oni wyrządzić krzywdę Dzileniowi bądź Goku przybyła Noemi z szefem wioski, który wyjaśnił innym, że Songo miał rację. Dzileń, który pomału odzyskiwał siły zaczął pomagać Goku w treningu. Songo, gdy uznał, że Dzileń już wszystkiego go nauczył udał się w dalszą podróż, a tymczasem Dzileń swoją siłę i energię zaczął wykorzystywać, by pomóc wieśniakom w pracach na roli. Jak się okazało dwaj wojownicy, którzy oszukiwali wieśniaków również wybierają się na Wielki Turniej Sztuk Walki, a więc Goku się z nim spotka.


W drodze na Światowy Turniej Sztuk Walki Tytuł kreskówki (Polska): W drodze na Światowy Turniej Sztuk Walki
Tytuł kresków (Oryginalny): Le Grand Tournoi D'Arts Martiaux
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x83
Dodano: 28.01.2010
Opis: W drodze na Światowy Turniej Sztuk Walki


Mistrz wszechwag Tytuł kreskówki (Polska): Mistrz wszechwag
Tytuł kresków (Oryginalny): Le Champion Toutes Categories
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x84
Dodano: 28.01.2010
Opis: Mistrz wszechwag


Eliminacje Tytuł kreskówki (Polska): Eliminacje
Tytuł kresków (Oryginalny): Que Le Meilleur Gagne
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20705 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x85
Dodano: 28.01.2010
Opis: Eliminacje


Ośmiu wspaniałych Tytuł kreskówki (Polska): Ośmiu wspaniałych
Tytuł kresków (Oryginalny): Les Huit Meilleurs
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20706 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x86
Dodano: 28.01.2010
Opis: Ośmiu wspaniałych


Jamsza kontra zły Tenszin Tytuł kreskówki (Polska): Jamsza kontra zły Tenszin
Tytuł kresków (Oryginalny): Taiketsu! Yamucha Tai Tenshinhan
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x87
Dodano: 28.01.2010
Opis: Jamsza kontra zły Tenszin


Wielki Światowy Turniej Sztuk Walki Tytuł kreskówki (Polska): Wielki Światowy Turniej Sztuk Walki
Tytuł kresków (Oryginalny): Yuke Yamucha! Osoru Beshi Tenshinhan
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20710 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x88
Dodano: 28.01.2010
Opis: Yuke Yamucha! Osoru Beshi Tenshinhan


Pełnia księżyca Tytuł kreskówki (Polska): Pełnia księżyca
Tytuł kresków (Oryginalny): Kyofu! Mangetsu no Urami
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20706 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x89
Dodano: 28.01.2010
Opis: Pełnia księżyca


Rewanż Kryminatora Tytuł kreskówki (Polska): Rewanż Kryminatora
Tytuł kresków (Oryginalny): Nanana! Nanto Dodonpa
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20706 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x90
Dodano: 28.01.2010
Opis: Rewanż Kryminatora
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >> ... 64

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu