.
Fullmetal Alchemist   Nazwa Oryginalna: Fullmetal Alchemist
Nazwa Polska: Fullmetal Alchemist
Opis: Manga autorstwa Hiromu Arakawy oraz dwie serie anime, seria gier wideo i pełnometrażowy film animowany na jej podstawie.

Akcja toczy się w alternatywnym świecie, podobnym do rzeczywistego, w roku 1914. Technologia jest zasadniczo analogiczna do istniejącej wówczas w świecie rzeczywistym, zatem brak komputerów czy internetu, choć istnieją np. pociągi i telefony.

Podstawową różnicą między tym i naszym światem jest istnienie alchemii, która jest formą nauki. Wymaga ona dużej wiedzy i zdolności. Jak każda nauka i alchemia rządzi się swoimi prawami, podstawowym jest zasada równowartej wymiany (jap. tōka-kōkan): aby coś uzyskać, należy w zamian poświęcić coś o tej samej wartości. Alchemia wykorzystywana jest zarówno w dobrych celach, takich jak tworzenie i ratowanie, jak i złych – niszczenie i zabijanie. Dlatego istnieją specjalne jednostki wojskowe, w których szkoleni i zatrudniani są wyselekcjonowani najlepsi alchemicy, których podstawowym zadaniem stało się wspomaganie żołnierzy podczas konfliktów zbrojnych. Nazywani są oni państwowymi alchemikami; z racji swych unikatowych umiejętności każdy z nich już na początku swej kariery otrzymuje stopień równy stopniowi majora.

Główni bohaterowie to bracia Edward Elric i Alphonse Elric, mieszkający sami z matką Trishą, ponieważ ojciec, Van Hohenheim – poważany alchemik – opuścił ich, gdy byli mali. Jako początkujący alchemicy odnosili pewne sukcesy w alchemii. Pewnego dnia ich matka zachorowała, a niedługo potem zmarła. Transmutacja ludzi była niezbadaną, niebezpieczną dziedziną alchemii i była surowo zakazana przez prawo. Mimo to, Edward i Alphonse zdecydowali się na podjęcie ryzyka i przywołanie matki do życia.

Wynik ich działania okazał się tragiczny dla obu braci, mających wówczas odpowiednio 11 i 10 lat. Transmutacja zakończyła się porażką. Bracia otworzyli tzw. Bramę – twór widziany tylko przez tych, których dotyczyła ekstremalna wymiana; w zamian za pokazanie braciom "Prawdy" w myśl zasady równowartej wymiany zabrała lewą nogę Edwarda, a Alphonsa wciągnęła w całości w siebie. Edward chcąc ratować Alphonsa, w ostatniej chwili poświęcił swoją prawą rękę, aby zatrzymać duszę brata – udało mu się ją osadzić w starej zbroi stojącej nieopodal kręgu, który nakreślili.

Zaklęty w zbroję Alphonse uratował brata niosąc go do domu przyjaciółki Winry Rockbell, która wraz z babcią Pinako specjalizowała się w tworzeniu automatycznych zbroi – mechanicznych protez utraconych kończyn. Z powodu otrzymanych kończyn Ed otrzymał później przydomek Stalowego Alchemika (jap. Hagane no Renkinjutsushi). Ed postanowił naprawić swój błąd i przywrócić ciało brata. W dalszym ciągu upatrywał swoją szansę w alchemii, dlatego też postanowił zaciągnąć się do wojska i pracować dla niego na kontrowersyjnym stanowisku państwowego alchemika, aby mieć swobodny dostęp do zbiorów biblioteki wojskowej.

Podczas swoich wędrówek Edward i Alphonse natrafiają na trop Kamienia filozoficznego, substancji pozwalającej na ominięcie podstawowego prawa równowartej wymiany (brak potrzeby dania czegoś w zamian). Odkrywają jednak, że nie zawsze dostaje się to, czego się pragnie.


Odcinki:
OVA 1: Ślepy Alchemik Tytuł kreskówki (Polska): OVA 1: Ślepy Alchemik
Tytuł kresków (Oryginalny): OVA 1: The Blind Alchemist
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20705 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: - x1
Dodano: 06.10.2010
Opis:


OVA 2: Prości Ludzie Tytuł kreskówki (Polska): OVA 2: Prości Ludzie
Tytuł kresków (Oryginalny): OVA 2: Shinpuru na Hitobito
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20705 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: - x2
Dodano: 05.10.2010
Opis:


OVA 3: Opowieści Mistrza Tytuł kreskówki (Polska): OVA 3: Opowieści Mistrza
Tytuł kresków (Oryginalny): OVA 3: Tales of the Master
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20704 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: - x3
Dodano: 06.10.2010
Opis:


OVA 4: Pobojowisko Innego Mężczyzny (EN) Tytuł kreskówki (Polska): OVA 4: Pobojowisko Innego Mężczyzny (EN)
Tytuł kresków (Oryginalny): OVA 4: Yet Another Man's Battlefield (EN)
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: - x4
Dodano: 16.10.2010
Opis: Trudny do zdobycia odcinek, napisy jedynie w języku angielskim!


Pogromca Shamballa Tytuł kreskówki (Polska): Pogromca Shamballa
Tytuł kresków (Oryginalny): Conqueror of Shamballa
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: - x1
Dodano: 05.10.2010
Opis: Akcja toczyła się w dwóch światach - w jednym istniała magia zwana alchemią (rok 1917), drugi - Ziemia (rok 1923). Żyli w nich dwaj bracia. W pierwszym był Alphonse Elric, natomiast w drugim Edward Elric, rok starszy, który spotkał odbicia ludzi z tamtego świata. Odbicie generała Hughesa okazało się hitlerowcem, a Pride'a - Króla Bradleya filmowcem Fritzem Langiem. Oboje spróbowali się ze sobą spotkać. Alphonsowi pomaga Wrath, a Edwardowi odpowiednik jego brata, Alfons Heidrich. Razem z Edwardem do jego świata, którego nazywa Shamballą, próbowała się przedostać Dietlinde Eckart wraz ze Stowarzyszeniem Thule. W tym samym czasie trwał pucz monachijski.
1 ... <<   11   12   13  

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu