.
Fullmetal Alchemist   Nazwa Oryginalna: Fullmetal Alchemist
Nazwa Polska: Fullmetal Alchemist
Opis: Manga autorstwa Hiromu Arakawy oraz dwie serie anime, seria gier wideo i pełnometrażowy film animowany na jej podstawie.

Akcja toczy się w alternatywnym świecie, podobnym do rzeczywistego, w roku 1914. Technologia jest zasadniczo analogiczna do istniejącej wówczas w świecie rzeczywistym, zatem brak komputerów czy internetu, choć istnieją np. pociągi i telefony.

Podstawową różnicą między tym i naszym światem jest istnienie alchemii, która jest formą nauki. Wymaga ona dużej wiedzy i zdolności. Jak każda nauka i alchemia rządzi się swoimi prawami, podstawowym jest zasada równowartej wymiany (jap. tōka-kōkan): aby coś uzyskać, należy w zamian poświęcić coś o tej samej wartości. Alchemia wykorzystywana jest zarówno w dobrych celach, takich jak tworzenie i ratowanie, jak i złych – niszczenie i zabijanie. Dlatego istnieją specjalne jednostki wojskowe, w których szkoleni i zatrudniani są wyselekcjonowani najlepsi alchemicy, których podstawowym zadaniem stało się wspomaganie żołnierzy podczas konfliktów zbrojnych. Nazywani są oni państwowymi alchemikami; z racji swych unikatowych umiejętności każdy z nich już na początku swej kariery otrzymuje stopień równy stopniowi majora.

Główni bohaterowie to bracia Edward Elric i Alphonse Elric, mieszkający sami z matką Trishą, ponieważ ojciec, Van Hohenheim – poważany alchemik – opuścił ich, gdy byli mali. Jako początkujący alchemicy odnosili pewne sukcesy w alchemii. Pewnego dnia ich matka zachorowała, a niedługo potem zmarła. Transmutacja ludzi była niezbadaną, niebezpieczną dziedziną alchemii i była surowo zakazana przez prawo. Mimo to, Edward i Alphonse zdecydowali się na podjęcie ryzyka i przywołanie matki do życia.

Wynik ich działania okazał się tragiczny dla obu braci, mających wówczas odpowiednio 11 i 10 lat. Transmutacja zakończyła się porażką. Bracia otworzyli tzw. Bramę – twór widziany tylko przez tych, których dotyczyła ekstremalna wymiana; w zamian za pokazanie braciom "Prawdy" w myśl zasady równowartej wymiany zabrała lewą nogę Edwarda, a Alphonsa wciągnęła w całości w siebie. Edward chcąc ratować Alphonsa, w ostatniej chwili poświęcił swoją prawą rękę, aby zatrzymać duszę brata – udało mu się ją osadzić w starej zbroi stojącej nieopodal kręgu, który nakreślili.

Zaklęty w zbroję Alphonse uratował brata niosąc go do domu przyjaciółki Winry Rockbell, która wraz z babcią Pinako specjalizowała się w tworzeniu automatycznych zbroi – mechanicznych protez utraconych kończyn. Z powodu otrzymanych kończyn Ed otrzymał później przydomek Stalowego Alchemika (jap. Hagane no Renkinjutsushi). Ed postanowił naprawić swój błąd i przywrócić ciało brata. W dalszym ciągu upatrywał swoją szansę w alchemii, dlatego też postanowił zaciągnąć się do wojska i pracować dla niego na kontrowersyjnym stanowisku państwowego alchemika, aby mieć swobodny dostęp do zbiorów biblioteki wojskowej.

Podczas swoich wędrówek Edward i Alphonse natrafiają na trop Kamienia filozoficznego, substancji pozwalającej na ominięcie podstawowego prawa równowartej wymiany (brak potrzeby dania czegoś w zamian). Odkrywają jednak, że nie zawsze dostaje się to, czego się pragnie.


Odcinki:
Monachium 1921 Tytuł kreskówki (Polska): Monachium 1921
Tytuł kresków (Oryginalny): Myunhen 1921
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20703 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x51
Dodano: 15.09.2010
Opis: Selim przynosi Bradleyowi coś, co on krył sejfie w obawie przed pożarem. Okazuje się, że była to czaszka, która należała do Pride'a przed zmianą. Pomógł tym samym Mustangowi w unicestwieniu Pride'a, niestety przypłaca to życiem. Przybywa Archer, który rani Mustanga. Zostaje zastrzelony przez Rizę Hawkeye. Tymczasem Alphonse wskrzesza Edwarda i przywraca mu jego rękę (i najprawdopodobniej nogę również), poświęcając siebie. Envy przedostaje się na drugą stronę Bramy. Edward przywraca duszę Alphonse'a do jego ciała, samemu pojawiając się znowu w Londynie. Dante zostaje pożarta przez Gluttony'ego. Wrath dostaje od Winry protezy. Al jedzie z Izumi doskonalić sztukę alchemii, a Ed jedzie uczyć się w Rumunii. Tu nie kończy się historia alchemików, zakończenie poznajemy w filmie Conqueror of Shamballa


Fullmetal Alchemist Tytuł kreskówki (Polska): Fullmetal Alchemist
Tytuł kresków (Oryginalny): Hagane no Renkinjutsushi
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20705 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x1
Dodano: 26.09.2010
Opis:


Pierwszy Dzień Tytuł kreskówki (Polska): Pierwszy Dzień
Tytuł kresków (Oryginalny): Hajimari no Hi
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20703 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x2
Dodano: 26.09.2010
Opis:


Miasto Herezji Tytuł kreskówki (Polska): Miasto Herezji
Tytuł kresków (Oryginalny): Jakyō no Machi
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20706 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x3
Dodano: 26.09.2010
Opis:


Ból Alchemika Tytuł kreskówki (Polska): Ból Alchemika
Tytuł kresków (Oryginalny): Renkinjutsushi no Kunō
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x4
Dodano: 26.09.2010
Opis:


Kanashimi no Ame Tytuł kreskówki (Polska): Kanashimi no Ame
Tytuł kresków (Oryginalny): Deszcz Przeprosin
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20708 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x5
Dodano: 26.09.2010
Opis:


Droga Nadziei Tytuł kreskówki (Polska): Droga Nadziei
Tytuł kresków (Oryginalny): Kibō no Michi
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20706 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x6
Dodano: 26.09.2010
Opis:


Ukryte Prawdy Tytuł kreskówki (Polska): Ukryte Prawdy
Tytuł kresków (Oryginalny): Kakusareta Shinjitsu
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20706 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x7
Dodano: 28.09.2010
Opis:


Piąte Laboratorium Tytuł kreskówki (Polska): Piąte Laboratorium
Tytuł kresków (Oryginalny): Daigo Kenkyūsho
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20707 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x8
Dodano: 28.09.2010
Opis:


Twórcze Odczucia Tytuł kreskówki (Polska): Twórcze Odczucia
Tytuł kresków (Oryginalny): Tsukurareta Omoi
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20709 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 2x9
Dodano: 30.09.2010
Opis:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >> ... 13

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu