.
Phineas and Ferb   Nazwa Oryginalna: Phineas and Ferb
Nazwa Polska: Fineasz i Ferb
Opis: Amerykański serial animowany stworzony przez The Walt Disney Company. Premiera serialu miała miejsce 17 sierpnia 2007 na kanale Disney Channel w USA. Opowiada on o dwóch przyrodnich braciach[1] pragnących ciekawie spędzić okres wakacji. Wykorzystują w tym celu, nieprzeciętną jak na swój wiek, wiedzę i umiejętności konstruktorskie, codziennie realizując inny projekt. Serial nasycony jest akcją, za sprawą siostry Fretki, utrudniającej chłopcom pracę, oraz Pepe Pana Dziobaka, który na co dzień udając bezmyślnego ssaka i maskotkę braci, na czas tajnej misji zamienia się w Agenta P, walczącego z szalonym naukowcem Heinzem Dundersztycem. W efekcie równolegle następujących wydarzeń, wynalazki Fineasza i Ferba znikają zanim Fretka zdąży ich zdemaskować przed mamą.

Twórcy serialu Dan Povenmire i Jeff „Swampy” Marsh pracowali wspólnie nad produkcją programu Nickelodeon, Rocko i jego świat. Pomysł powstania Fineasza i Ferba powstał, gdy będac w restauracji Dan Povenmire zaczął tworzyć zarys chłopca z głową w kształcietrójkąta – szkic tytułowego Fineasza. Povenmire i Marsh wspólnie opracowywali koncepcję serialu przez 16 lat, zanim rozpoczęto jego emisję na kanale Disney Channel.

Serial znany jest również z licznych utworów muzycznych, które pojawiają się niemal we wszystkich odcinkach, począwszy od odcinka "Jednostrzałowiec". Menadżerom Disneya spodobała się piosenka Gitchee, Gitchee Goo i zażądali oni, aby piosenki pojawiały się w każdym odcinku[2]. Twórcy serialu piszą i nagrywają je w różnej liczbie i tempie muzycznym, w zależności od sposobu wykorzystania. Muzyka z serialu doczekała się czterech nominacji do nagród Emmy: w 2008 za piosenkę tytułową i Nie czuję rytmuz odcinka "Stary, będziemy mieć reaktywację" oraz w 2010 za piosenkę Wróć do nas, Pepe z odcinka "O, tu jesteś Pepe" oraz jedną za jej partyturę. Serial zdobył także wielu wielbicieli wśród dorosłej widowni.

Serial opowiada o przygodach przyrodnich braci, Fineasza Flynna i Ferba Fletchera, mieszkających w mieście Danville znajdującym się na obszarze trzech stanów. Ich starsza siostra Fretka obsesyjnie stara się ich "przyłapać" na tworzeniu wynalazków i realizowaniu pomysłów, zwykle dzwoniąc do mamy i zawiadamiając ją o wyczynach chłopców[2]. W tym czasie domowy dziobak Fineasza i Ferba o imieniu Pepe pracuje dla rządowej agencji zwanej O.W.C.A. (ang. Organization Without a Cool Acronym), dla której pracują tylko zwierzęta[8][9]. Wrogiem Pepe Pana Dziobaka jest szalony doktor Dundersztyc, pragnący zapanować nad obszarem trzech stanów.

Znaczna część serialowego humoru opiera się na powiedzonkach, które występują w każdym odcinku, niekiedy zmieniając nieco formę (ang. recurring jokes). Na przykład, gdy dostawca pyta Fineasza, czy nie jest za młody na wykonywanie swoich wielkich idei, chłopiec odpowiada "Tak, tak jestem". Innym przypadkiem powiedzonka jest pytanie "Hej, gdzie jest Pepe?" zadawane zwykle przez Fineasza, zanim chłopcy przystąpią do wykonywania swoich pomysłów. Z kolei konfrontacja pomiędzy Dundersztycem a Pepe Panem Dziobakiem zwykle powoduje, że wielka idea Fineasza i Ferba znika, zanim Fretka zdąży pokazać ją mamie. Pojawiającym się często gagiem jest także inwestor i jego żona, która pyta go "Czy ty myślałeś, że (pewna rzecz) spadnie ci prosto z nieba?" i w tym momencie rzecz wymieniona w pytaniu spada z nieba. Z humorem w serialu związane są również zdania wypowiadane zawsze przez określone postaci, np. "A niech cię, Pepe Panie Dziobaku" wypowiadane przez doktora Dundersztyca oraz "Co dziś robisz?", pytanie które zwykle zadaje chłopcom ich przyjaciółka Izabella.

Schematyczność serialu stała się z czasem najczęściej powtarzanym zarzutem przeciwko jego dotychczasowej formule. Odwrót od niej nastąpił w drugim sezonie, akcja odcinków którego często była zawiązywana w sposób nieco bardziej skomplikowany. W mniejszym stopniu dotknęło to wątku walki Pepe z Dundersztycem.


Odcinki:
Kolejka / Fretka traci głowę Tytuł kreskówki (Polska): Kolejka / Fretka traci głowę
Tytuł kresków (Oryginalny): Rollercoaster / Candace Loses Her Head
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20840 razy
Komentarzy: 2
Numer odcinka: 1x1
Dodano: 30.10.2010
Opis: Kolejka: Fineasz i Ferb budują kolejkę, która rozciąga się po całym mieście. Roznoszą ulotki i reklamują, że jest to najlepsza kolejka wszech czasów. Dundersztyc pokrył miasto folią by zamienić wschód z zachodem. Pepe także tam jest, ale nie udaje się mu go powstrzymać. Chłopcy testują swoją kolejkę wraz z innymi przyjaciółmi. W tym czasie Dundersztyc uruchamia maszynę, ale nic się nie stało. Po chwili wielka kula foliowa zniszczyła bazę Heinza i kolejkę. Chłopcy wracają do domu przed powrotem mamy, która niczego się nie domyśliła.

Fretka traci głowę: Fretka obchodzi dzisiaj swoje urodziny. Fineasz i Ferb podsunęli rodzicom pomysł aby wybrać się do Mount Rushmore. Fretce nie bardzo się to podobało ale gdy na miejscu zobaczyła za ladą Jeremiasza zmieniła zdanie. Chłopcy od razu wzięli się do pracy. W tym samym czasie agent P musiał powstrzymać szalonego doktora, który w swoim Świdronatorze chciał się przekopać do Chin i wybudować tam płatną autostradę. Fineasz i Ferb pokazują swoje dzieło Fretce, która jest bardzo wzruszona. Pepe pokonuje dr Dundersztyca i przypadkowo niszczy prezent dziewczyny.


Szybcy i Fineaszowi / Plażowa impreza w cieniu krasnalowego terroru Tytuł kreskówki (Polska): Szybcy i Fineaszowi / Plażowa impreza w cieniu krasnalowego terroru
Tytuł kresków (Oryginalny): The Fast and the Phineas" / "Lawn Gnome Beach Party of Terror
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20839 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x2
Dodano: 30.10.2010
Opis: Szybcy i Fineaszowi: W mieście organizowany jest wyścig samochodowy. Chłopcy przemalowali auto swojej mamy i wzięli udział w wyścigu. Fineasz siedział za kierownicą, a Ferb sterował samochodem z wieży obserwacyjnej używając pilota. Ich mechanikami były dziewczyny z harcerstwa na czele z Izabellą. Dzielny Pepe musiał powstrzymać doktora by ten nie spuścił powietrza z kół pojazdów. Fineasz i Ferb wygrywają wyścig i dostają wielki puchar. Dundersztyc zabiera jednak samochód, ale agent P nie daje mu uciec. Przypadkiem auto trafia do myjni, farba zostaje zmyta i pojazd wraca do garażu, a mama chłopców oczywiście niczego się nie domyśliła.

Plażowa impreza w cieniu krasnalowego terroru: Chłopcy urządzają na podwórku własną plażę. Po krótkim czasie na plaży była już cała okolica więc można było zacząć imprezę. Fretka zostaje królową imprezy i tańczy z Jeremiaszem. W czasie gdy wszyscy świetnie się bawią w mieście giną krasnale ogrodowe. Pepe dostaje zadanie odzyskać je. Jak się okazało za wszystkim stał Dundersztyc, który dzięki Gnomodestruktorowi kradł je. Agent P aby zniszczyć podziemną bazę doktora zrobił dziurę w suficie i zalał ją wodą z plaży Fineasza. Gdy mama (mimo protestu Fretki) wróciła do domu zastała chłopców, którzy grzecznie się bawili w piaskownicy.


Kilku wspaniałych / La'Zima Tytuł kreskówki (Polska): Kilku wspaniałych / La'Zima
Tytuł kresków (Oryginalny): The Magnificent Few / S'Winter
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20841 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x3
Dodano: 30.10.2010
Opis: Kilku wspaniałych: Z zagrody rancza, gdzie Fineasz i Ferb uczą się jeździć konno uciekają krowy, ponieważ Dundersztyc kazał swoim termitom zjeść całe drewno z miasta, by zawładnąć rynkiem aluminium. Fineasz, Ferb i Izabela na koniach muszą zagonić krowy z powrotem do zagrody.

La'Zima: Rodzice jadąc do sklepu z antykami zostawili chłopcom śniego-lodziarkę. Postanowili więc zrobić zimę w lipcu. Gdy pracowali przyszła Izabela. Z przyjaciółkami pomogła zrobić zimę z lata. W tym czasie Pepe musi powstrzymać doktora aby nie przetopił całej czekolady w swoje figurki. Przychodzi Jeremiasz, który jeździ na nartach z przyjacielem o imieniu D. D. Fretka, zdenerwowana starała się zdobyć chłopca, myśląc ze ten chłopak to dziewczyna. Nie wyszło jej jednak to tak samo jak Dundersztycowi przetopienie czekolady.


Nasza własna mumia / Jednostrzałowiec Tytuł kreskówki (Polska): Nasza własna mumia / Jednostrzałowiec
Tytuł kresków (Oryginalny): Are You My Mummy? / Flop Starz
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20839 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x4
Dodano: 30.10.2010
Opis: Nasza własna mumia: Fineasz, Ferb, Fretka i Tato oglądają w kinie film o mumiach. Bracia zamierzają mieć własną mumię. Idą do muzeum, uciekają przed pułapką i szukają mumii. Nie znaleźli żadnej prawdziwej. Fretka wpadła przypadkiem w masło a potem w papier toaletowy. Chłopcy, znalazłszy ją, zaczęli uważać ją za mumię i próbowali złapać. Pod koniec odcinka Fretka wypada z kostiumu. Dundersztyc chce podnieś poziom morza o 2%, korzystając z wody znajdującej się w rzece.

Jednostrzałowiec: W centrum handlowym odbywa się przesłuchanie na super amerykańską gwiazdę pop. Fineasz i Ferb tworzą grupę muzyczną o nazwie Fineasz i kawał Ferba. Szybko ich piosenka stała się popularna, więc postanowili wystąpić w tym samym centrum. Setna osoba, która przyjdzie zaśpiewa razem z nimi. Wypadło na Fretkę która, zdenerwowana tym wszystkim ucieka ze sceny. W tym samym czasie Agent Pepe musi uratować miasto przez dr Dundersztycem, który swoim robotem chce zniszczyć miasto. Chłopcy jeszcze przed zamknięciem centrum kończą karierę.


Bamber w akcji / Światła, Fretka, akcja Tytuł kreskówki (Polska): Bamber w akcji / Światła, Fretka, akcja
Tytuł kresków (Oryginalny): Raging Bully / Lights, Candace, Action
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20846 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x5
Dodano: 30.10.2010
Opis: Bamber w akcji: Cała rodzina wybiera się do galerii gdzie koncertuje ich mama. Fineasz wchodzi w sprzeczkę z Bamberem plamiąc spodnie lodem. Gdy miało dojść do bójki pojawił się słynny bokser, który zaproponował prawdziwą, sprawiedliwą walkę na kciuki. W tym samym dniu Dundersztyc obchodzi urodziny. Wymyślił nawet Zniwelator, który sprawia, że ludzie wykonują to co chce, aby jego urodziny były najlepsze w życiu. W czasie walki na głowę Fineasza spada lód. Bamber zapowiada remis, ponieważ obydwoje zostali upokorzeni. Dzięki Zniwelatorowi wszystko zostało posprzątane zanim Fretka doniosła mamie.

Światła, Fretka, akcja: Fretka uczy się sztuki księżniczki rozterki. Przeszkadzają jej w tym chłopcy, którzy bawią się w reżyserów. Główna aktorka zrezygnowała z roli dlatego dostaje ją Fretka. Producent zatrudnia braci, żeby wyreżyserowali sztukę. Zmieniają sztukę na klątwę księżniczki potwory. O dziwo Dundersztyc przestał robić za czarny charakter i zaczął zajmować się serem. Wymyślił Sero-dojrzewaczo przyśpieszacz, który przyspiesza dojrzewanie sera. Jednak po małym wypadku doktor znów sieje zło i postarza siebie oraz Agenta P (którego ochronił kombinezon). Dzieci oglądają film Fineasz i Ferba i bardzo im się podoba. W czasie walki doktor trafia laserem w kino, zamienia dzieci w dziadków i kariera reżyserów się kończy.


Zabieraj mi tę wielką stopę z twarzy! / Robo-drzewa Tytuł kreskówki (Polska): Zabieraj mi tę wielką stopę z twarzy! / Robo-drzewa
Tytuł kresków (Oryginalny): Get That Bigfoot Outa My Face / Tree to Get Ready
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20839 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x6
Dodano: 30.10.2010
Opis: Zabieraj mi tę Wielką Stopę z twarzy!: Fretka, Fineasz, Ferb i ich przyjaciele jadą do babci i dziadka. Słyszą historię o Wielkiej Stopie. Fretka bardzo się nudzi, dlatego babcia proponuje jej nastraszenie dzieci. Udaje się i Fretka wreszcie ma dobrą zabawę. Dundersztyc umawia się przez internet na randkę. Niestety na randce jest też obecny Pepe i wybranka doktora tylko nim się zajmuje i zachwyca.

Robo-drzewa: Fineasz i Ferb przerabiają swój i Fretki domek na drzewie i robią z nich walczące roboty. Walka Fineasz i Ferb vs. Fretka i Stefa kończy się remisem. Dundersztyc przejmuje kontrolę nad gołębiami aby zepsuły uroczystość jego brata. Fretka ani razu nie zadzwoniła do mamy,która zaczęła się niepokoić i wróciła wcześniej.


Wehikuł ambarasu Tytuł kreskówki (Polska): Wehikuł ambarasu
Tytuł kresków (Oryginalny): It's About Time!
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20839 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x7
Dodano: 30.10.2010
Opis: Cała rodzina wybrała się do muzeum. Chłopcy spotykają tam wehikuł. Postanawiają go dokończyć. Udaje im się to i przenoszą się razem z Fretką do czasów kiedy na Ziemi żyły dinozaury. W tym samym czasie Pepe dowiaduje się że Heinz ma nowego wroga Pupu pana Pandę. Zrozpaczony postanawia porzucić dotychczasowe zajęcia. W czasie wyprawy niszczy się sprzęt Fineasza i Ferba więc wysyłają wiadomość do obecnych czasów. Z nowym wehikułem przybywa do nich Izabella. Razem wracają z powrotem do muzeum. Pepe i doktor Dundersztyc godzą się ze sobą.


Cyrk z alergią / Kup pan dziecku cegłę Tytuł kreskówki (Polska): Cyrk z alergią / Kup pan dziecku cegłę
Tytuł kresków (Oryginalny): Jerk De Soleil / Toy to the World
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20842 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x8
Dodano: 30.10.2010
Opis: Cyrk z alergią: Fineasz, Ferb, Izabela i przyjaciele mieli pójść do cyrku, lecz został zamknięty. Urządzili własny. Wystąpili wszyscy przyjaciele, nawet sam Pepe. Nie przeszkodziło to mu w misji. Fretka ma uczulenie na por, które zmienia jej głos na bardziej męski. I to pomogło jej mamie w karierze. Dundersztyc wymyślił maszynę do napełniania powietrza helem.
Kup pan dziecku cegłę: Fineasz i Ferb projektują własną zabawkę-Dziobaka, który staje się hitem i każde dziecko chce go mieć. Przewodzą wtedy fabryce zabawek, w której robi się o wiele weselej. Fretka pracuje w sklepie z zabawkami i ciągle musi nosić jakieś dziwne stroje. Naprzeciwko sklepu zabawkowego pracuje Jeremiasz. Dundersztyc kradnie cegły, aby zbudować mur, który odgrodzi miasto od świata, a on mógłby pobierać opłaty za przejazd. Sława braci kończy się jeszcze przed obiadem, a nowym hitem staje się cegła.


Wystarczy jeden porządny strach Tytuł kreskówki (Polska): Wystarczy jeden porządny strach
Tytuł kresków (Oryginalny): One Good Scare Ought to Do It!
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20842 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x9
Dodano: 30.10.2010
Opis: Fineasz i Ferb budują nawiedzony dom aby pomóc Izabelli pozbyć się czkawki. Jednak to nie pomaga. Mama ma spotkanie klubu książki które odbywa się w domu Jeremiasza. Fretka najpierw tam wydzwania a potem przychodzi i spotyka Zuzię siostrę chłopaka. Dundersztyc ma "wyparować" dom mentora, Kevina.


Rycerski turniej / Ja, Brobot Tytuł kreskówki (Polska): Rycerski turniej / Ja, Brobot
Tytuł kresków (Oryginalny): A Hard Day's Knight / I, Brobot
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20843 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x10
Dodano: 30.10.2010
Opis: Rycerski turniej: Dzieci jadą do dziadków Ferba. Fretka zakochuje się w Karolu (chłopaku łudząco-podobnym do Jeremiasza). Dziadek opowiada historię o czarnym rycerzu. Chłopaki chcą odegrać tę historię. Dundersztyc jedzie na spotkanie złoczyńców, gdzie jedzie też Pepe w przebraniu jednego z doktorów zła. Potem walczą dużymi robotami, smokiem i królową.

Ja, Brobot: Fineasz i Ferb mają za dużo pomysłów na tak krótkie wakacje. Rozmyślają więc, jakby tu wykonywać kilka(naście) rzeczy naraz. Dzięki pewnemu mechanizmowi tworzą Finedroidy i Ferboty. Mama braci i Fretki jedzie do miasta, by wywołać zdjęcia. Fretka zauważa roboty i chowa się w schronie. Podejmuje decyzję, by złapać jednego z nich i pokazać go mamie. Jak zwykle nie udaje jej się to. Roboty spisują się doskonale ale wykonały wszystkie projekty i wymyślają już nowe, a chłopców omija cała zabawa. Po wypiciu kawy tracą kontrolę nad sobą i atakują właścicieli. Ferb przełącza na tryb tańca. Wszystko kończy się na tym, że wielki magnes porywa roboty. Dundersztyc nic nie robi. Zostawił na automatycznej sekretarce wiadomości do swojej dziewczyny. Za pomocą wielkiego magnesu chce je wykasować. Jednak Święty Mikołaj i Agent P przeszkadzają mu w tym.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >> ... 13

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu