.
Włatcy Móch   Nazwa Oryginalna: Włatcy Móch
Nazwa Polska: Włatcy Móch
Opis: Serial okrzyknięty „polskim South Parkiem” bardzo szybko zdobył duża popularność. Nie jest jednak kopią pierwowzoru przeniesioną w polskie realia, a jedynie bazuje na tym samym pomyśle, aby przy pomocy grupy 8-latków w zabawny i przejaskrawiony sposób pokazywać absurdy otaczającego nas świata. Najbardziej rozpoznawalną i lubianą postacią jest oczywiście Czesio, którego najlepsze teksty są często cytowane przez fanów w różnych sytuacjach.

Serial może też być przeznaczony dla widzów od 16 lat (w wersji ocenzurowanej, czyli wersja BEZ), i od 18 (w wersji bez cenzury). Serial jest nadawany w stacji telewizyjnej TV 4 i tworzony we wrocławskim studiu RMG.

Bohaterami serialu są czterej ośmiolatkowie – uczniowie klasy II b szkoły podstawowej im. Batalionu Zośka oraz ich nauczycielka (Pani Frał) i higienistka. Odcinki Włatców móch celowo zawierają wiele błędów ortograficznych – w tym sam tytuł serialu. Dialogi obfitują wwulgaryzmy, chociaż wyprodukowano też wersję ocenzurowaną z usuniętymi wulgaryzmami i wymazanymi bardziej drastycznymi scenami.

Tytuł kreskówki nawiązuje do tytułu powieści Władca much angielskiego pisarza Williama Goldinga.


Odcinki:
Lekcja 31: Kosmata demokracja Tytuł kreskówki (Polska): Lekcja 31: Kosmata demokracja
Tytuł kresków (Oryginalny): Lekcja 31: Kosmata demokracja
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20264 razy
Komentarzy: 2
Numer odcinka: 3x7
Dodano: 27.11.2009
Opis: Zbliżają się wybory, w których kandyduje ojciec Anusiaka. Również w klasie odbyły się wybory do samorządu szkolnego, w których startowali Anusiak i Andżelika. W klasie odbyła się debata między nimi. Program Andżeliki podobał się większej części klasy i pani Frał, natomiast populistyczny program Anusiaka tylko jego kolegom. Głosy zostały policzone w nocy u higienistki. Ona jednak obawiając się, że pani Frał może sfałszować wynik na korzyść Andżeliki, prosi ją o uczciwe liczenie. Pani Frał śni się Anusiak w roli Hitlera, przemawiający Belfry do gazu!. Wygrała Andżelika. Zasmuciło to Higienistkę, która powiedziała Komuna wróciła, lecz nie Anusiaka, gdyż jego ojciec wysunął się na prowadzenie w sondażach. Czesio z kolei chciał być dorosły. Pani Higienistka dała mu leki na dorosłość, Czesio zaczął je zażywać, ale nie działały, wtedy pan Pułkownik, odkrył że pani higienistka dała mu zwykłe miętówki. Pan Pułkownik znał starą recepturę na maść na porost włosów, zrobili ją, a Czesio zaczął coraz bardziej zarastać włosami, lecz gdy opuścił go Miś Przekliniak, który nie chciał się przytulać do zarośniętego Czesia, postanowił je zgolić.


Lekcja 32: Gigant Tytuł kreskówki (Polska): Lekcja 32: Gigant
Tytuł kresków (Oryginalny): Lekcja 32: Gigant
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20264 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 3x8
Dodano: 27.11.2009
Opis: Chłopaki zostają niesłusznie oskarżeni o dokonanie w szkole profanacji godła państwowego. Wszyscy dostają w domu manto, oprócz Czesia, którego rodzice są nad wyraz wyrozumiali. Po dokonaniu zemsty na kapusiu postanawiają uciec z domu, zabierając z sobą najpotrzebniejsze rzeczy czyli pluszaki. Niestety, wpadają w sam środek międzynarodowego konfliktu.


Lekcja 33: Ekskumancja Tytuł kreskówki (Polska): Lekcja 33: Ekskumancja
Tytuł kresków (Oryginalny): Lekcja 33: Ekskumancja
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20276 razy
Komentarzy: 3
Numer odcinka: 3x9
Dodano: 27.11.2009
Opis: Zwłoki Marcela zostają zbezczeszczone. Zdruzgotana Higienistka zmuszona jest ekshumować męża. Tymczasem klasa 2 B jest na wycieczce w szpitalu, gdzie chłopaki są świadkami sekcji zwłok. Okazuje się, że ordynator szpitala, patolog i dyrektor cmentarza wspólnie kręcą lody.


Lekcja 34: Czech, Cześ i Brambor Tytuł kreskówki (Polska): Lekcja 34: Czech, Cześ i Brambor
Tytuł kresków (Oryginalny): Lekcja 34: Czech, Cześ i Brambor
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20288 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 3x10
Dodano: 27.11.2009
Opis: Andżelika przebywa na wymianie w Czechach, na jej miejsce do klasy 2 B przyjeżdża Honzik. Maślana chwali się chłopakom nowym pieskiem. Postanawiają zabrać psa do szkoły. Tam w toalecie ma miejsce wypadek. Tymczasem Andżelika poznaje przypowieść o Bramborowym Wilkołaku, jednak przypowieść ta nie do końca okazuje się fikcją.


Lekcja 35: Deszcze niespokojne Tytuł kreskówki (Polska): Lekcja 35: Deszcze niespokojne
Tytuł kresków (Oryginalny): Lekcja 35: Deszcze niespokojne
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20286 razy
Komentarzy: 2
Numer odcinka: 3x11
Dodano: 27.11.2009
Opis: Higienistka wycieńczona wraca po ciężkim dniu ze szkoły. Postanawia się zrelaksować oglądając telewizję. Okazuje się jednak, że wydarzenia w szkole odcisnęły się na jej psychice do tego stopnia, iż ma wrażenie, że jest prześladowana przez winowajców szkolnych wypadków. Ale.... czy aby na pewno to tylko wrażenie?


Lekcja 36: Szczypionka dla Frycka Tytuł kreskówki (Polska): Lekcja 36: Szczypionka dla Frycka
Tytuł kresków (Oryginalny): Lekcja 36: Szczypionka dla Frycka
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20276 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 3x12
Dodano: 27.11.2009
Opis: W szkole ma odbyć się szczepienie dzieci na gruźlicę, w związku z tym Higienistka przeprowadza próby. Czesio poznaje na cmentarzu nowego kolegę i postanawia zabrać go do szkoły. Pani Frau tymczasem zapoznaje uczniów z muzyką klasyczną. Zaczyna od największego polskiego kompozytora jakim był Fryderyk Chopin. Niestety, jego twórczość nie za dobrze wpływa na dzieci. Jednak, czy przyczyną złego samopoczucia młodych słuchaczy są tylko dźwięki płynące z głośnika?


Lekcja 37: Kompu kompu Tytuł kreskówki (Polska): Lekcja 37: Kompu kompu
Tytuł kresków (Oryginalny): Lekcja 37: Kompu kompu
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20255 razy
Komentarzy: 1
Numer odcinka: 3x13
Dodano: 27.11.2009
Opis: Pani Frau zabiera całą klasę do nowego aqua parku. Przebywająca w saunie higienistka przywołuje dżina za pomocą pamiątkowej piersiówki.


Lekcja 38: Piure dla słonia Tytuł kreskówki (Polska): Lekcja 38: Piure dla słonia
Tytuł kresków (Oryginalny): Lekcja 38: Piure dla słonia
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20277 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 3x14
Dodano: 27.11.2009
Opis: Podczas wycieczki do ogrodu zoologicznego Maślana, Konieczko i Anusiak trafiają do karceru za przemycanie jedzenia dla słonia. Pan od karceru zjada piure znalezione przez Czesia przez co ginie z nie wiadomych powodów. Czesio tylko mówi chłopakom ze piure samo wyrosło. Zaraz potem bohaterowie znajdują koale, który im daje liście eukaliptusa o niezwykłych właściwościach: po ich zjedzeniu rozumie się zwierzęcą mowę. Dzięki nim okazuje się że są wybrańcami by uwolnić zwierzęta z zoo, a także się dowiadują że ogrody zoologiczne to faszyzm.


Lekcja 39: Jasełka Tytuł kreskówki (Polska): Lekcja 39: Jasełka
Tytuł kresków (Oryginalny): Lekcja 39: Jasełka
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20256 razy
Komentarzy: 2
Numer odcinka: 3x15
Dodano: 27.11.2009
Opis: Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Klasa II B ma zaprezentować własną wersję szkolnych jasełek. Niestety nikt nie chce być Józefem. Konieczko, Anusiak i Maślana grają trzech króli, a Zajkowski króla Heroda, a Andżelika gra Maryje. A co będzie robił Czesio to słodka tajemnica.


Lekcja 40: Pochót Tytuł kreskówki (Polska): Lekcja 40: Pochót
Tytuł kresków (Oryginalny): Lekcja 40: Pochót
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 20276 razy
Komentarzy: 1
Numer odcinka: 4x1
Dodano: 27.11.2009
Opis: Zbliża się weekend majowy. Anusiak i Konieczko przygotowują się do pochodu. Maślana i Andżelika zamierzają świętować tylko z okazji rocznicy konstytucji. Higienistka, by załagodzić powstały w klasie spór, zaprasza uczniów na alternatywna demonstracje. Na cmentarz przybywa zombie Marii Curie-Skłodowskiej. Ucieka ona bowiem z doczesnego miejsca pochowku po niespodziewanym wybuchu chemicznym, który sama spowodowała. W cmentarnej kaplicy otrzymuje substancje radioaktywne, którymi poi Marcela i Pułkownika. Ci, po długiej nocy nic nie pamiętają, a co dziwniejsze - świecą. Tymczasem demonstracja "przyjaciół" pani Higienistki okazuje się być paradą równości. Każdy z uczniów miał przygotować własny transparent. Czesio "pożyczył" feretron...
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >> ... 13

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu