.
The Simpsons   Nazwa Oryginalna: The Simpsons
Nazwa Polska: Simpsonowie
Opis: Amerykański animowany serial komediowy dla starszej widowni, wymyślony przez Matta Groeninga i emitowany w stacji FOX. Jest satyrycznym spojrzeniem na amerykański styl życia oraz kulturę, a akcja toczy się głównie wokół mieszkającej w Springfield rodziny Simpsonów: Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie. Serial jest produkowany bez przerwy od roku 1989.

W latach 1987 i 1988 w programie Tracey Ullman Show emitowane były krótkometrażowe (2-minutowe) odcinki. Simpsonowie byli jednak rysowani inaczej niż w serialu. Wyemitowano 48 odcinków w trzech sezonach. W roku 1989 wyprodukowano 13 pierwszych odcinków serialu, których premiera w FOX była zaplanowana na jesień. Premierę tę przesunięto na 17 grudnia, więc twórcy jako pierwszy postanowili wyemitować odcinek ósmy - Simpsons Roasting on an Open Fire; odcinek pierwszy - Some Enchanted Evening wyemitowano jako trzynasty (ostatni).

W roku 1990 wyprodukowano sezon 2 serialu. W każdym kolejnym roku produkowano nowe sezony, jednak wraz z drugim zaczęto produkować po ponad 20 odcinków (w tym jeden z serii Straszny domek na drzewie), a premierę oczekiwano już na jesień - data zakończenia się nie zmieniła, była to dalej wiosna lub lato kolejnego roku.

W roku 1990 TVP Katowice jako pierwsza polska stacja rozpoczęła emisję Simpsonów. Odcinki były jednak retransmitowane (wraz z reklamami) z brytyjskiej stacji Sky One; po emisji pierwszego sezonu nadawanie zakończono gdy okazało się nielegalne. W latach1993-1995, już legalnie i z polskim lektorem (Januszem Szydłowskim) sezony 1, 2 i 3 a także parę odcinków 4 wyemitował TVP1. Następnie w wersji okrojonej, z lektorem (Tomaszem Knapikiem), w latach 1999-2003 Fox Kids (później Jetix) (obecnie Disney XD) wyemitował prawdopodobnie 10 sezonów.

W lecie 2007, po sezonie 18 i równych 400 odcinkach, wyprodukowano pełnometrażowy film animowany Simpsonowie - Wersja Kinowa, który trafił do kin również w Polsce, w wersji z dubbingiem i napisami. Kilka miesięcy wcześniej Canal+ wyemitował pierwsze trzy sezony wypożyczone od TVP1, potem sezony 17 i 18 (w ramach powtórki przed filmem), a następnie zaczął ponownie od pierwszego odcinka (od sezonu czwartego wzwyż w wyprodukowanej przez siebie wersji lektorskiej również z Januszem Szydłowskim). We wrześniu 2008, w wersji z dubbingiem, chronologicznie wszystkie odcinki kreskówki rozpoczęła emitować TV Puls. Telewizja Puls 14 listopada zakończyła emisję "Simpsonów". Decyzja ta wynika z wycofania się jednego z udziałowców stacji Ruperta Murdocha, właściciela amerykańskiej telewizji FOX, dla którego to produkowani są "Simpsonowie".


Odcinki:
Simpsonowie pieką się na wolnym ogniu Tytuł kreskówki (Polska): Simpsonowie pieką się na wolnym ogniu
Tytuł kresków (Oryginalny): Simpsons Roasting on an Open Fire
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 19174 razy
Komentarzy: 1
Numer odcinka: 1x1
Dodano: 19.12.2009
Opis: Homer, Marge i Maggie Simpsonowie uczestniczą w świątecznym przedstawieniu w szkole podstawowej w Springfield, w którym występują m.in. Bart i Lisa. Po powrocie do domu Marge pyta dzieci, co chcą na Boże Narodzenie, na co Bart prosi o tatuaż. Gdy następnego dnia Marge i dzieci idą na zakupy, Bart wymyka się i załatwia sobie tatuaż ze słowem "Matka". Gdy Marge się o tym dowiaduje, natychmiast zabiera syna na laserowe usunięcie rysunku – kosztuje ją to jednak wszystkie świąteczne pieniądze. Tymczasem w elektrowni atomowej w Springfield Homer dowiaduje się, że nie otrzyma bożonarodzeniowej premii.

Kiedy Homer wraca do domu i słyszy o stracie pieniędzy, decyduje się nic nie mówić rodzinie o braku spodziewanej premii. Sam wybiera się na zakupy, kupując w lombardzie tanie prezenty. W tawernie Moe spotyka przebranego za Mikołaja Barneya. Radzi mu on, by zatrudnił się w centrum handlowym jako "święty". Homer zgadza się na to, lecz podczas wizyty w sklepie przyjaciel Barta, Millhouse zdziera mu z twarzy sztuczną brodę. Jego syn obiecuje jednak nic nie mówić reszcie rodziny.

Kiedy Homer dostaje w końcu wypłatę, z przerażeniem stwierdza, że wynosi ona zaledwie 13 dolarów. Barney, podobnie wynagrodzony, radzi mu, by spróbował sił w psich wyścigach. Za namową Barta zgadza się zaryzykować wszystkie pieniądze. Mimo zachęty ze strony Barneya, by postawić na psa imieniem Zefir, Homer w ostatniej chwili decyduje się powierzyć swoje 13 dolarów uczestnikowi z ostatniej chwili, Pomocnikowi Świętego Mikołaja. Ten jednak (rzekomo po raz dwudziesty piąty) na metę dociera ostatni i jego właściciel porzuca go. Pies dogania Simpsonów, którzy decydują się go zatrzymać. Po powrocie, tuż zanim Homer zdąża powiedzieć o swoim pechu, wszyscy uznają Pomocnika Mikołaja za świąteczny prezent i są bardzo szczęśliwi.


Bart jest geniuszem Tytuł kreskówki (Polska): Bart jest geniuszem
Tytuł kresków (Oryginalny): Bart the Genius
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 18659 razy
Komentarzy: 4
Numer odcinka: 1x2
Dodano: 19.12.2009
Opis: Bart ma kłopoty z rozwiązaniem testu na inteligencję i po kryjomu podmienia testy z geniuszem klasowym Martinem Princem. Po obliczeniu wyników, szkolny psychiatra uznaje Barta za geniusza i posyła go do szkoły dla uzdolnionych dzieci. Homer zaczyna traktować Barta z szacunkiem, lecz Bart zaczyna czuć się nieswojo z nowymi kolegami a dawni odrzucają go. Wyznaje, że oszukiwał na teście i szybko powraca do Szkoły Podstawowej w Springfield.


Odyseja Homera Tytuł kreskówki (Polska): Odyseja Homera
Tytuł kresków (Oryginalny): Homer's Odyssey
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 19101 razy
Komentarzy: 69
Numer odcinka: 1x3
Dodano: 19.12.2009
Opis: Klasa Barta zwiedza elektrownię jądrową w Springfield. Homer starający się wyglądać na zapracowanego przypadkowo uderza wózkiem o rurę i powoduje wyciek radioaktywnego gazu. Za co zostaje natychmiast wyrzucony z pracy. Pogrążony w depresji i niezdolny do znalezienia nowej posady, decyduje się na skok z mostu.


Największy wstyd to własna rodzina Tytuł kreskówki (Polska): Największy wstyd to własna rodzina
Tytuł kresków (Oryginalny): There's No Disgrace Like Home
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 18912 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x4
Dodano: 19.12.2009
Opis: Homer zabiera rodzinę na piknik zakładowy w posiadłości pana Burnsa. Marge, Bart i Lisa zawstydzają Homera, a on wie, że pan Burns faworyzuje pracowników z porządnymi, kochającymi rodzinami. Przekonany, że on i jego rodzina jest żałosna, Homer zabiera wszystkich do ośrodka terapii rodzinnej doktora Marvina Monroe. Kiedy standardowe metody pozostają bezskuteczne w cywilizowaniu rodziny, Monroe ucieka się do terapii szokowej i podłącza Simpsonów do elektrod.


Bart generał Tytuł kreskówki (Polska): Bart generał
Tytuł kresków (Oryginalny): Bart the General
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 18438 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x5
Dodano: 19.12.2009
Opis: Bart znieważa Nelsona Muntza, szkolnego łobuza, który w zemście zaczyna go codziennie atakować po lekcjach. Homer sugeruje, by się odgryźć, lecz to nie działa. Bart odwiedza Dziadka w poszukiwaniu porady. Ten zabiera Barta na spotkanie z Hermanem, który proponuje by Bart zrekrutował dzieciaki ze szkoły i wypowiedział Nelsonowi wojnę.


Smutna Mona Lisa Tytuł kreskówki (Polska): Smutna Mona Lisa
Tytuł kresków (Oryginalny): Moaning Lisa
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 18519 razy
Komentarzy: 3
Numer odcinka: 1x6
Dodano: 19.12.2009
Opis: Lisa wpada w depresję, co wpływa na jej zachowanie w szkole. Jednak ani Marge, ani Homer nie potrafią jej rozweselić. Pewnej nocy Lisa słyszy z oddali muzykę - jazz - i wykrada się z pokoju, by za nią podążyć. Spotyka Murphy'ego Krwawiące Dziąsła, który uczy ją jak wyrażać swe uczucia poprzez grę na saksofonie.


Simpsonowie traperami Tytuł kreskówki (Polska): Simpsonowie traperami
Tytuł kresków (Oryginalny): The Call of the Simpsons
Ocena: 7.50
Wyświetlono: 18791 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x7
Dodano: 19.12.2009
Opis: Homer zazdrości Flandersowi nowego wozu kempingowego i wybiera się do dilera tych pojazdów by kupić własny. Załatwia sobie model w opłakanym stanie i zabiera rodzinę na wycieczkę, w trakcie której niszczy wóz. Pozostawiając Lisę i Marge za sobą, Bart i Homer szukają drogi powrotnej do cywilizacji.


Gadająca głowa Tytuł kreskówki (Polska): Gadająca głowa
Tytuł kresków (Oryginalny): The Telltale Head
Ocena: 8.00
Wyświetlono: 18511 razy
Komentarzy: 1
Numer odcinka: 1x8
Dodano: 19.12.2009
Opis: Bart zaprzyjaźnia się z Dolphem, Jimbo i Kearneyem, grupą lokalnych rozrabiaków. Próbując im zaimponować, Bart odcina i kradnie głowę statui Jebediaha Springfielda. Następnego dnia całe miasto boleje nad uszkodzoną statuą


Urodzony dzikus Tytuł kreskówki (Polska): Urodzony dzikus
Tytuł kresków (Oryginalny): Life on the Fast Lane
Ocena: 10.00
Wyświetlono: 18502 razy
Komentarzy: 0
Numer odcinka: 1x9
Dodano: 20.12.2009
Opis: Homer zapomina o urodzinach Marge i wyrusza prędko do centrum handlowego, gdzie pod wpływem impulsu kupuje kulę do kręgli. Marge nie jest zachwycona podarkiem, ale gdy Homer przymierza się do przejęcia kuli, na złość jemu decyduje się wybrać sama do kręgielni. Na miejscu spotyka Jacques'a, czarującego instruktora gry w kręgle, który oferuje jej lekcje.


Nocny wypad Homera Tytuł kreskówki (Polska): Nocny wypad Homera
Tytuł kresków (Oryginalny): Homer's Night Out
Ocena: 0.00
Wyświetlono: 18582 razy
Komentarzy: 2
Numer odcinka: 1x10
Dodano: 20.12.2009
Opis: Bart kupuje miniaturowy aparat szpiegowski i z ukrycia robi zdjęcie Homerowi tańczącemu z tancerką zwaną Księżniczką Kaszmir, zamówioną na wieczór kawalerski kolegi z pracy. Rozdaje kopie tego zdjęcia swoim przyjaciołom, przyczyniając się do jego cyrkulacji po mieście, aż w końcu widzi je Marge.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >> ... 62

Zaloguj się
Rejestracja | Zapomniane hasło

Szukaj kreskówki:


BigWing: Gry on-line | Cwel.pl | Twoja-Liga.pl | Włatcy Móch | 1000 złych uczynków | Wyszukiwarka mp3 | NuPunkRadio | Oh laura | Skróć Link | Fun ! | Forum | Pasaż Handlowy | Projekty Domów | Program TV | Pogoda | Finanse


© 2009 by BigWing.pl - O nas | Dołącz do portalu
Design by Xingu